evolution-data-server 2.2 - en to ca translation catalogue (976 entries)

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: Downloading contacts (%d)...
ca: S'està descarregant els contactes (%d)...

en: Updating contacts cache (%d)...
ca: S'està actualitzant la memòria cau dels contactes (%d)...

en: Using Distinguished Name (DN)
ca: S'està usant el nom distingit (DN)

en: Using Email Address
ca: S'està usant l'adreça electrònica

en: Reconnecting to LDAP server...
ca: S'està tornant a connectar amb el servidor LDAP...

en: Adding contact to LDAP server...
ca: S'està afegint un contacte al servidor LDAP...

en: Removing contact from LDAP server...
ca: S'està suprimint un contacte del servidor LDAP...

en: Modifying contact from LDAP server...
ca: S'està modificant un contacte del servidor LDAP...

en: Receiving LDAP search results...
ca: S'estan rebent els resultats de la cerca LDAP...

en: Error performing search
ca: S'ha produït un error en realitzar la cerca

note: translators: the placeholders will be filled by * function names, e.g. * "e_book_add_contact" on book before * "e_book_open
en: "%s" on book before "%s"
ca: "%s" a la llibreta abans que "%s"

en: book busy
ca: llibreta ocupada

en: CORBA exception making "%s" call
ca: S'ha produït una excepció CORBA em fer la crida '%s'

en: %s: there is no current operation
ca: %s: no hi ha cap operació actual

en: %s: couldn't cancel
ca: %s: no s'ha pogut cancel·lar

en: "%s" on book after "%s"
ca: "%s" a la llibreta després de "%s"

en: %s: cancelled
ca: %s: cancel·lat

en: %s: Invalid source.
ca: %s: font invàlida.

en: %s: no factories available for uri `%s'
ca: %s: no hi ha cap factoria disponible per a l'uri '%s'

en: %s: Could not create EBookListener
ca: %s: no s'ha pogut crear l'EBookListener

en: %s: there was no self contact uid stored in gconf
ca: %s: no hi ha cap identificador d'usuari de contacte propi emmagatzemat al gconf

en: %s: there was no source for uid `%s' stored in gconf.
ca: %s: no hi ha cap font per a l'identificador d'usuari '%s' emmagatzemat al gconf.

en: Unique ID
ca: ID únic

en: File Under
ca: Arxiva a

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
ca: Nom complet

en: Name
ca: Nom

en: Given Name
ca: Nom de pila

en: Family Name
ca: Cognom

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Name or Org
ca: Nom o organització

note: Address fields
en: Address List
ca: Llista d'adreces

en: Home Address
ca: Adreça de casa

en: Work Address
ca: Adreça del treball

en: Other Address
ca: Altres adreces

en: Home Address Label
ca: Etiqueta de l'adreça de casa

en: Work Address Label
ca: Etiqueta de l'adreça del treball

en: Other Address Label
ca: Etiqueta d'altra adreça

en: Assistant Phone
ca: Telèfon de l'ajudant

en: Business Phone
ca: Telèfon del negoci

en: Business Phone 2
ca: Segon telèfon del negoci

en: Business Fax
ca: Fax del negoci

en: Callback Phone
ca: Telèfon per tornar a trucar

en: Car Phone
ca: Telèfon del cotxe

en: Company Phone
ca: Telèfon de l'empresa

en: Home Phone
ca: Telèfon de casa

en: Home Phone 2
ca: Segon telèfon de casa

en: Home Fax
ca: Fax de casa

en: ISDN
ca: XDSI

en: Mobile Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Other Phone
ca: Altre telèfon

en: Other Fax
ca: Un altre fax

en: Pager
ca: Paginador

en: Primary Phone
ca: Telèfon principal

en: Radio
ca: Ràdio

en: Telex
ca: Tèlex

note: Email fields
en: Email List
ca: Llista de correu electrònic

en: Email 1
ca: Primera adreça electrònica

en: Email 2
ca: Segona adreça electrònica

en: Email 3
ca: Tercera adreça electrònica

en: Email 4
ca: Quarta adreça electrònica

en: Mailer
ca: Gestor de correu

en: Wants HTML Mail
ca: Accepta correu en format HTML

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
ca: Llista de sobrenoms d'AIM

en: GroupWise Id List
ca: Llista d'id. de GroupWise

en: Jabber Id List
ca: Llista d'id. de Jabber

en: Yahoo! Screen Name List
ca: Llista de sobrenoms del Yahoo!

en: MSN Screen Name List
ca: Llista de sobrenoms del MSN

en: ICQ Id List
ca: Llista d'id. d'ICQ

en: AIM Home Screen Name 1
ca: Primer sobrenom d'AIM de casa

en: AIM Home Screen Name 2
ca: Segon sobrenom d'AIM de casa

en: AIM Home Screen Name 3
ca: Tercer sobrenom d'AIM de casa

en: AIM Work Screen Name 1
ca: Primer nom de pantalla del treball d'AIM

en: AIM Work Screen Name 2
ca: Segon nom de pantalla del treball d'AIM

en: AIM Work Screen Name 3
ca: Tercer nom de pantalla del treball d'AIM

en: GroupWise Home Screen Name 1
ca: Primer nom de pantalla de casa de GroupWise

en: GroupWise Home Screen Name 2
ca: Segon nom de pantalla de casa de GroupWise

en: GroupWise Home Screen Name 3
ca: Tercer nom de pantalla de casa de GroupWise

en: GroupWise Work Screen Name 1
ca: Primer nom de pantalla del treball de GroupWise

en: GroupWise Work Screen Name 2
ca: Segon nom de pantalla del treball de GroupWise

en: GroupWise Work Screen Name 3
ca: Tercer nom de pantalla del treball de GroupWise

en: Jabber Home Id 1
ca: Primer id. de casa del Jabber

en: Jabber Home Id 2
ca: Segon id. de casa del Jabber

en: Jabber Home Id 3
ca: Tercer id. de casa del Jabber

en: Jabber Work Id 1
ca: Primer id. del treball del Jabber

en: Jabber Work Id 2
ca: Segon id. del treball del Jabber

en: Jabber Work Id 3
ca: Tercer id. del treball del Jabber

en: Yahoo! Home Screen Name 1
ca: Primer nom de pantalla de casa de Yahoo!

en: Yahoo! Home Screen Name 2
ca: Segon nom de pantalla de casa de Yahoo!

en: Yahoo! Home Screen Name 3
ca: Tercer nom de pantalla de casa de Yahoo!

en: Yahoo! Work Screen Name 1
ca: Primer nom de pantalla del treball de Yahoo!

en: Yahoo! Work Screen Name 2
ca: Segon nom de pantalla del treball de Yahoo!

en: Yahoo! Work Screen Name 3
ca: Tercer nom de pantalla del treball de Yahoo!

en: MSN Home Screen Name 1
ca: Primer nom de pantalla de casa de MSN

en: MSN Home Screen Name 2
ca: Segon nom de pantalla de casa de MSN

en: MSN Home Screen Name 3
ca: Tercer nom de pantalla de casa de MSN

en: MSN Work Screen Name 1
ca: Primer nom de pantalla del treball de MSN

en: MSN Work Screen Name 2
ca: Segon nom de pantalla del treball de MSN

en: MSN Work Screen Name 3
ca: Tercer nom de pantalla del treball de MSN

en: ICQ Home Id 1
ca: Primer id. de casa de l'ICQ

en: ICQ Home Id 2
ca: Segon id. de casa de l'ICQ

en: ICQ Home Id 3
ca: Tercer id. de casa de l'ICQ

en: ICQ Work Id 1
ca: Primer id. del treball de l'ICQ

en: ICQ Work Id 2
ca: Segon id. del treball de l'ICQ

en: ICQ Work Id 3
ca: Tercer id. del treball de l'ICQ

note: Organizational fields
en: Organization
ca: Organització

en: Organizational Unit
ca: Unitat organitzacional

en: Office
ca: Oficina

en: Title
ca: Títol

en: Role
ca: Rol

en: Manager
ca: Gestor

en: Assistant
ca: Ajudant

note: Web fields
en: Homepage URL
ca: URL de la pàgina personal

en: Weblog URL
ca: URL de la bitàcola

en: Video Conferencing URL
ca: URL per a videoconferència

note: Photo/Logo
en: Photo
ca: Fotografia

en: Logo
ca: Logotipus

note: Security fields
en: X.509 Certificate
ca: Certificat X.509

note: Contact categories
en: Category List
ca: Llista de categories

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
ca: URI del calendari

en: Free/Busy URL
ca: URL lliure/ocupat

en: ICS Calendar
ca: Calendari ICS

note: Misc fields
en: Spouse's Name
ca: Nom del cònjuge

en: Note
ca: Nota

en: Birth Date
ca: Data de naixement

note: Add default categories only if gconf doesn't contain any category list Make sure we have all categories
en: Anniversary
ca: Aniversari

en: List
ca: Llista

en: List Show Addresses
ca: Mostra la llista d'adreces

note: Last modified time
en: Last Revision
ca: Última revisió

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book URI
ca: URI de la llibreta

en: Unnamed List
ca: Llista sense nom

en: Birthday
ca: Aniversari

en: Birthday: %s
ca: Aniversari: %s

en: Anniversary: %s
ca: Aniversari: %s

en: Can't save calendar data: Malformed URI.
ca: No s'ha pogut desar les dades del calendari: l'URI està mal format.

en: Reply Requested: by
ca: Resposta demanada: per

en: Reply Requested: When convenient
ca: Resposta demanada: quan convingui

en: Loading %s items
ca: S'està carregant %s elements

en: Calendar
ca: Calendari

en: Invalid server URI
ca: L'URI del servidor no és vàlid

en: Authentication failed
ca: No s'ha pogut autenticar

en: Could not create thread for getting deltas
ca: No s'ha pogut crear el fluxe per a obtenir les diferències

en: Could not create cache file
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de memòria cau

en: Could not create thread for populating cache
ca: No s'ha pogut crear el fluxe per omplir la memòria cau

en: Redirected to Invalid URI
ca: S'ha redirigit a un URI invàlid

en: Bad file format.
ca: El format de fitxer és erroni.

en: Not a calendar.
ca: No és un calendari.

en: Could not retrieve weather data
ca: No s'ha pogut obtenir les dades del temps

en: Fair
ca: Bon temps

en: Snow showers
ca: Nevada forta

en: Snow
ca: Neu

en: Partly cloudy
ca: Una mica ennuvolat

en: Smoke
ca: Fum

en: Thunderstorms
ca: Llamps i trons

en: Cloudy
ca: Núvols

en: Drizzle
ca: Plujim

en: Sunny
ca: Sol

en: Dust
ca: Pols

en: Clear
ca: Clar

en: Mostly cloudy
ca: Ennuvolat

en: Windy
ca: Ventós

en: Rain showers
ca: Pluja forta

en: Foggy
ca: Boira

en: Rain/snow mixed
ca: Pluja i neu

en: Sleet
ca: Aiguaneu

en: Very hot/humid
ca: Calor i humit

en: Blizzard
ca: Ventada lleugera

en: Freezing rain
ca: Pluja i fred

en: Haze
ca: Boirina

en: Blowing snow
ca: Vent fort amb neu

en: Freezing drizzle
ca: Plujim fred

en: Very cold/wind chill
ca: Molt fred i amb vent

en: Rain
ca: Pluja

en: Weather: Sunny
ca: Temps: sol

en: Weather: Snow
ca: Temps: neu

en: Weather: Partly Cloudy
ca: Temps: parcialment ennuvolat

en: Weather: Fog
ca: Temps: boira

en: Weather: Thunderstorms
ca: Temps: llamps i trons

en: Weather: Cloudy
ca: Temps: ennuvolat

en: Weather: Rain
ca: Temps: pluja

en: %d%% chance of precipitation
ca: probabilitat de precipitacions del %d%%

en: %.1fcm snow
ca: %.1fcm de neu

en: %.1fin snow
ca: %.1fin de neu

en: %.1f-%.1fcm snow
ca: %1.f-%.1fcm de neu

en: %.1f-%.1fin snow
ca: %1.f-%.1fin de neu

en: Untitled appointment
ca: Cita sense nom

en: 1st
ca: 1

en: 2nd
ca: 2

en: 3rd
ca: 3

en: 4th
ca: 4

en: 5th
ca: 5

en: 6th
ca: 6

en: 7th
ca: 7

en: 8th
ca: 8

en: 9th
ca: 9

en: 10th
ca: 10

en: 11th
ca: 11

en: 12th
ca: 12

en: 13th
ca: 13

en: 14th
ca: 14

en: 15th
ca: 15

en: 16th
ca: 16

en: 17th
ca: 17

en: 18th
ca: 18

en: 19th
ca: 19

en: 20th
ca: 20

en: 21st
ca: 21

en: 22nd
ca: 22

en: 23rd
ca: 23

en: 24th
ca: 24

en: 25th
ca: 25

en: 26th
ca: 26

en: 27th
ca: 27

en: 28th
ca: 28

en: 29th
ca: 29

en: 30th
ca: 30

en: 31st
ca: 31

en: High
ca: Alt

en: Low
ca: Baix

note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
ca: Sense definir

note: FIXME: Try to get the parent uri so that we dont have to ask the password again
en: Enter password for %s to enable proxy for user %s
ca: Introduïu la contrasenya per a %s per a habilitar el servidor intermediari per a l'usuari %s

en: Enter password for %s (user %s)
ca: Introduïu la contrasenya per a %s (usuari %s)

en: Invalid argument
ca: Argument invàlid

en: Backend is busy
ca: El suport està ocupat

en: Repository is offline
ca: El magatzem no està connectat

en: No such calendar
ca: No existeix aquest calendari

en: Object not found
ca: No s'ha trobat l'objecte

en: Invalid object
ca: Objecte invàlid

en: URI not loaded
ca: No s'ha carregat l'URI

en: URI already loaded
ca: Ja s'ha carregat l'URI

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Unknown User
ca: Usuari desconegut

en: Object ID already exists
ca: L'id. d'objecte ja existeix

en: Protocol not supported
ca: No se suporta el protocol

en: Operation has been cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: Could not cancel operation
ca: No s'ha pogut cancel·lar l'operació

en: Authentication required
ca: Cal autenticació

en: A CORBA exception has occurred
ca: S'ha produït una excepció CORBA

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: No error
ca: Cap error

en: "%s" expects no arguments
ca: '%s' no espera cap argument

en: "%s" expects one argument
ca: '%s' espera un argument

en: "%s" expects the first argument to be a string
ca: '%s' espera que el primer argument sigui una cadena

en: "%s" expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
ca: '%s' espera que el primer argument sigui una cadena de data/hora ISO 8601

en: "%s" expects two arguments
ca: '%s' espera dos arguments

en: "%s" expects the first argument to be a time_t
ca: '%s' espera que el primer argument sigui un time_t

en: "%s" expects the second argument to be an integer
ca: '%s' espera que el segon argument sigui un enter

en: "%s" expects the second argument to be a time_t
ca: '%s' espera que el segon argument sigui un time_t

en: "%s" expects the second argument to be a string
ca: '%s' espera que el segon argument sigui una cadena

en: "%s" expects the first argument to be either "any", "summary", or "description", or "location"
ca: "%s" espera que el primer argument sigui "any", "summary", "description", o "location"

en: "%s" expects at least one argument
ca: '%s' espera almenys un argument

en: "%s" expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
ca: "%s" espera que tots els arguments siguin cadenes, o un (i només un) argument sigui el booleà fals (#f)

en: Signing is not supported by this cipher
ca: Aquest xifratge no suporta les signatures

en: Signing message
ca: Signar el missatge

en: Verifying is not supported by this cipher
ca: Aquest xifratge no suporta la verificació

en: Verifying message
ca: Verificar el missatge

en: Encryption is not supported by this cipher
ca: Amb aquest xifratge no es pot xifrar

en: Encrypting message
ca: Xifrar el missatge

en: Decryption is not supported by this cipher
ca: Amb aquest xifratge no es pot desxifrar

en: Decrypting message
ca: Desxifrar el missatge

en: You may not import keys with this cipher
ca: No hauríeu d'importar claus amb aquest xifratge

en: You may not export keys with this cipher
ca: No hauríeu d'exportar claus amb aquest xifratge

en: Unable to create cache path
ca: No s'ha pogut crear el camí a la memòria cau

en: Could not remove cache entry: %s: %s
ca: No s'ha pogut suprimir l'entrada de la memòria cau: %s. %s

en: Could not write log entry: %s
    Further operations on this server will not be replayed when you
    reconnect to the network.
ca: No s'ha pogut escriure l'entrada del registre: %s
    Les properes connexions amb aquest servidor no es repetiran quan us
    torneu a connectar a la xarxa.

en: Could not open `%s':
    %s
    Changes made to this folder will not be resynchronized.
ca: No s'ha pogut obrir '%s':
    %s
    No es tornarà a sincronitzar els canvis fets a aquesta carpeta.

en: Resynchronizing with server
ca: S'està tornant a sincronitzar amb el servidor

en: Copy folder content locally for offline operation
ca: Copia el contingut de la carpeta localment per treballar desconnectat

en: Downloading new messages for offline mode
ca: Descarrega els missatges nous per treballar desconnectat

en: Preparing folder '%s' for offline
ca: S'està preparant la carpeta '%s' per treballar desconnectat

en: You must be working online to complete this operation
ca: Heu d'estar connectat a la xarxa per completar aquesta operació

en: No description available
ca: No hi ha cap descripció disponible

en: Failed to create pipe to '%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el conducte a '%s': %s

en: Failed to create child process '%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el procés fill '%s': %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
ca: S'ha rebut un fluxe de missatge invàlid de %s: %s

en: Syncing folders
ca: S'està sincronitzant les carpetes

en: Error parsing filter: %s: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar el filtre: %s. %s

en: Error executing filter: %s: %s
ca: S'ha produït un error en executar el filtre: %s. %s

en: Unable to open spool folder
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta per a cues

en: Unable to process spool folder
ca: No s'ha pogut processar la carpeta per a cues

en: Getting message %d (%d%%)
ca: S'està obtenint el missatge %d (%d%%)

en: Cannot open message
ca: No es pot obrir el missatge

en: Failed on message %d
ca: S'ha produït un error en el missatge %d

en: Syncing folder
ca: S'està sincronitzant la carpeta

en: Complete
ca: Acabat

en: Getting message %d of %d
ca: S'està obtenint el missatge %d de %d

en: Failed at message %d of %d
ca: No s'ha pogut obtenir el missatge %d de %d

en: Failed to retrieve message
ca: No s'ha pogut obtenir el missatge

en: Invalid arguments to (system-flag)
ca: Els arguments per a (marca-sistema) no són vàlids

en: Invalid arguments to (user-tag)
ca: Els arguments per a (etiqueta-usuari) no són vàlids

en: Failed to create create child process '%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el procés fill '%s': %s

note: A filter search is a search through your filters, ie. your filters is the corpus being searched thru.
en: Error executing filter search: %s: %s
ca: S'ha produït un error en executar la cerca de filtres: %s. %s

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
ca: No s'ha pogut analitzar l'expressió de cerca: %s.
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
ca: S'ha produït un error en executar l'expressió de cerca %s:
    %s

en: (match-all) requires a single bool result
ca: (concorda-amb-tot) necessita un únic resultat booleà

en: (match-threads) not allowed inside match-all
ca: (concorda-amb-fils) no és permès dins de (concorda-amb-tot)

en: (match-threads) requires a match type string
ca: (concorda-amb-fils) necessita una cadena de tipus de concordança

en: (match-threads) expects an array result
ca: (concorda-amb-fils) espera un resultat vector

en: (match-threads) requires the folder set
ca: (concorda-amb-fils) espera un conjunt de carpetes

en: Performing query on unknown header: %s
ca: S'està realitzant una petició en una capçalera desconeguda: %s

en: Unsupported operation: append message: for %s
ca: No se suporta l'operació d'afegir un missatge per a %s

en: Unsupported operation: search by expression: for %s
ca: No se suporta l'operació de cerca per expressió per a %s

en: Unsupported operation: search by uids: for %s
ca: No es permet l'operació de cerca per identificador d'usuari per a %s

en: Moving messages
ca: S'està movent els missatges

en: Copying messages
ca: S'està copiant els missatges

en: Learning junk
ca: S'està aprenent què és brossa

en: Learning non-junk
ca: S'està aprenent què no és brossa

en: Filtering new message(s)
ca: S'està filtrant els missatges nous

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
ca: S'ha obtingut un missatge d'estat inesperat del GnuPG:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
ca: No s'ha pogut analitzar el suggeriment de l'identificador d'usuari de gpg

en: Failed to parse gpg passphrase request.
ca: No s'ha pogut analitzar la petició de frase secreta del gpg.

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: "%s"
ca: Us cal una frase secreta per desbloquejar la clau
    de l'usuari: '%s'

en: Cancelled.
ca: S'ha cancel·lat.

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
ca: No s'ha pogut desbloquejar la clau secreta perquè s'han donat 3 frases incorrectes.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
ca: Resposta inesperada del GnuPG: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
ca: No s'ha pogut xifrar perquè no s'ha especificat cap destinatari vàlid

note: always called on an i/o error
en: Failed to execute gpg: %s
ca: No s'ha pogut executar el gpg: %s

en: Could not generate signing data: %s
ca: No s'ha pogut escriure les dades: %s

en: Failed to execute gpg.
ca: No s'ha pogut executar el gpg.

en: This is a digitally signed message part
ca: Això és una part d'un missatge, signada digitalment

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
ca: No s'ha pogut verificar la signatura del missatge. El format del missatge no és correcte

en: Cannot verify message signature: could not create temp file: %s
ca: No s'ha pogut verificar la signatura del missatge. No s'ha pogut crear el fitxer temporal: %s

en: Could not generate encrypting data: %s
ca: No s'ha pogut generar les dades per xifrar: %s

en: This is a digitally encrypted message part
ca: Això és una part del missatge xifrada digitalment

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
ca: No s'ha pogut desxifrar la part MIME: hi ha un error en el protocol

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
ca: No s'ha pogut desxifrar el missatge: El format del missatge no és correcte

en: Encrypted content
ca: Contingut xifrat

en: Unable to parse message content
ca: No s'ha pogut analitzar el contingut del missatge

en: Unknown
ca: Es desconeix

en: Cannot build locking helper pipe: %s
ca: No s'ha pogut crear el conducte de l'ajudant per bloquejar: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
ca: No s'ha pogut crear un procés fill per a l'ajudant per bloquejar: %s

en: Could not lock '%s': protocol error with lock-helper
ca: No s'ha pogut bloquejar '%s': hi ha un error en el protocol amb l'ajudant per bloquejar

en: Could not lock '%s'
ca: No s'ha pogut bloquejar '%s'

en: Could not create lock file for %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de bloqueig per a %s: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s. Try again later.
ca: S'ha excedit el temps màxim per intentar obtenir el fitxer de bloqueig en %s. Torneu-ho a provar més tard.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
ca: No s'ha pogut obtenir un bloqueig amb fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
ca: No s'ha pogut obtenir un bloqueig amb flock(2): %s

en: Could not check mail file %s: %s
ca: No s'ha pogut comprovar el fitxer de correu %s: %s

en: Could not open mail file %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de correu %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal de correu %s: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
ca: No s'ha pogut emmagatzemar el correu en el fitxer temporal %s: %s

en: Could not create pipe: %s
ca: No s'ha pogut crear el conducte: %s

en: Could not fork: %s
ca: No s'ha pogut crear un procés fill: %s

en: Movemail program failed: %s
ca: El programa movemail ha fallat: %s

en: (Unknown error)
ca: (Error desconegut)

en: Error reading mail file: %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer de correu: %s

en: Error writing mail temp file: %s
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer temporal de correu: %s

en: Error copying mail temp file: %s
ca: S'ha produït un error en copiar el fitxer temporal de correu: %s

en: parse error
ca: Error en analitzar

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: cannot create thread
ca: No es crear el fil

en: Resolving: %s
ca: S'està resolent: %s

en: Host lookup failed
ca: Ha fallat la cerca de la màquina remota

en: Host lookup failed: %s: %s
ca: Ha fallat la cerca de la màquina remota: %s: %s

en: Resolving address
ca: S'està resolent l'adreça

en: Name lookup failed
ca: Ha fallat la cerca del nom

en: Name lookup failed: %s
ca: Ha fallat la cerca del nom: %s

en: Syncing messages in folder '%s' to disk
ca: S'estan sincronitzant els missatges a la carpeta '%s' al disk

en: Cannot write offline journal for folder `%s': %s
ca: No es pot escriure el diari fora de línia per a la carpeta "%s": %s

en: Virtual folder email provider
ca: Proveïdor de correu de la carpeta virtual

en: For reading mail as a query of another set of folders
ca: Per llegir correu com a consulta d'un altre joc de carpetes

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
ca: No s'ha pogut carregar %s: no es poden carregar mòduls en aquest sistema.

en: Could not load %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar %s: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
ca: No s'ha pogut carregar %s: el mòdul no conté cap codi d'inicialització.

en: No provider available for protocol `%s'
ca: No hi ha cap proveïdor disponible per al protocol '%s'

en: Anonymous
ca: Anònim

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor usant una entrada anònima.

en: Authentication failed.
ca: L'autenticació ha fallat.

en: Invalid email address trace information:
    %s
ca: La informació de la traça de l'adreça de correu electrònic no és vàlida:
    %s

en: Invalid opaque trace information:
    %s
ca: La informació de la traça opaca no és vàlida:
    %s

en: Invalid trace information:
    %s
ca: La informació de la traça no és vàlida:
    %s

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor usant una contrasenya segura CRAM-MD5, si el servidor ho suporta.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor usant una contrasenya segura DIGEST-MD5, si el servidor ho suporta.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
ca: El desafiament del servidor és massa llarg (més de 2048 bytes)

en: Server challenge invalid
ca: El desafiament del servidor no és vàlid

en: Server challenge contained invalid "Quality of Protection" token
ca: El desafiament del servidor contenia un element 'Qualitat de la protecció' invàlid

en: Server response did not contain authorization data
ca: La resposta del servidor no contenia dades d'autorització

en: Server response contained incomplete authorization data
ca: La resposta del servidor contenia dades d'autorització incompletes

en: Server response does not match
ca: La resposta del servidor no concorda

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor que usa autenticació basada en Kerberos 5.

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
ca: La credencial proporcionada no suporta el mecanisme especificat, o bé la implementació no la reconeix.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
ca: El paràmetre target_name proporcionat estava mal format.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
ca: El paràmetre target_name proporcionat contenia una tipus de nom no suportat o invàlid.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
ca: L'input_token conté vinculacions a canals diferents de les especificades mitjançant el paràmetre input_chan_bindings.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
ca: L'input_token conté una signatura invàlida, o bé una signatura que no es pot verificar.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
ca: Les credencials proporcionades no eren vàlides per iniciar un context, o bé el gestor de credencials no referenciava cap credencial.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
ca: El gestor del context proporcionat no es refereix a cap context vàlid.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
ca: Han fallat les comprovacions de consistència quant a l'input_token.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
ca: Han fallat les comprovacions realitzades quant a les credencials.

en: The referenced credentials have expired.
ca: Les credencials referenciades han caducat.

en: Bad authentication response from server.
ca: La resposta d'autenticació del servidor és incorrecta.

en: Unsupported security layer.
ca: No se suporta aquesta capa de seguretat.

en: This option will connect to the server using Kerberos 4 authentication.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor que usa autenticació basada en Kerberos 4.

en: Could not get Kerberos ticket:
    %s
ca: No s'ha pogut obtenir el bitllet del Kerberos:
    %s

en: Login
ca: Entrada

en: This option will connect to the server using a simple password.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor mitjançant una contrasenya sense xifrar.

en: Unknown authentication state.
ca: L'estat de l'autenticació és desconegut.

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
ca: Aquesta opció us connectarà a un servidor basat en Windows que usi NTLM / Autenticació de contrasenya segura.

en: PLAIN
ca: Simple

en: POP before SMTP
ca: POP abans que SMTP

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
ca: Aquesta opció autoritzarà una connexió POP abans d'intentar-ho amb SMTP

en: POP Source URI
ca: URI de l'origen POP

en: POP Before SMTP auth using an unknown transport
ca: POP abans que l'autenticació SMTP en usar un transport desconegut

en: POP Before SMTP auth using a non-pop source
ca: POP abans que l'autenticació SMTP en usar un origen no POP

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
ca: Ha fallat la compilació de l'expressió regular: %s. %s

en: URL '%s' needs a username component
ca: L'URL '%s' necessita un component de nom d'usuari

en: URL '%s' needs a host component
ca: L'URL '%s' necessita un component de màquina remota

en: URL '%s' needs a path component
ca: L'URL '%s' necessita un component de camí

en: Could not create directory %s:
    %s
ca: No s'ha pogut crear el directori %s:
    %s

en: Cannot find certificate for '%s'
ca: No s'ha trobat el certificat per a '%s'

en: Cannot create CMS message
ca: No es pot crear el missatge CMS

en: Cannot create CMS signed data
ca: No es poden crear les dades signades CMS

en: Cannot attach CMS signed data
ca: No s'ha pogut adjuntar les dades signades CMS

en: Cannot attach CMS data
ca: No s'ha pogut adjuntar les dades CMS

en: Cannot create CMS Signer information
ca: No es pot crear la informació del signador CMS

en: Cannot find certificate chain
ca: No es pot trobar la cadena de certificat

en: Cannot add CMS Signing time
ca: No es pot afegir el temps de signatura de CMS

en: Encryption certificate for '%s' does not exist
ca: No existeix el certificat de xifratge per a '%s'

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
ca: No es pot afegir l'atribut SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
ca: No es pot afegir l'atribut MS SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add encryption certificate
ca: No es pot afegir el certificat de xifratge

en: Cannot add CMS Signer information
ca: No s'ha pogut afegir la informació del signador CMS

en: Cannot create encoder context
ca: No s'ha pogut crear el context del codificador

en: Failed to add data to CMS encoder
ca: No s'ha pogut afegir dades al codificador CMS

en: Failed to encode data
ca: S'ha produït un error en codificar les dades

en: Unverified
ca: Sense verificar

en: Good signature
ca: La signatura és correcta

en: Bad signature
ca: La signatura és incorrecta

en: Content tampered with or altered in transit
ca: El contingut s'ha modificat o alterat durant el transport

en: Signing certificate not found
ca: No s'ha trobat el certificat per signar

en: Signing certificate not trusted
ca: No s'ha validat el certificat per signar

en: Signature algorithm unknown
ca: No és coneix l'algorisme de la signatura

en: Signature algorithm unsupported
ca: No se suporta l'algorisme de signatura

en: Malformed signature
ca: La signatura està mal formada

en: Processing error
ca: S'ha produït un error en processar

en: No signed data in signature
ca: La signatura no conté dades signades

en: Digests missing from enveloped data
ca: Manca el resum de les dades del sobre

en: Cannot calculate digests
ca: No es poden calcular els resums

en: Cannot set message digests
ca: No es poden establir els resums del missatge

en: Certificate import failed
ca: Ha fallat la importació del certificat

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
ca: El certificat és l'únic missatge, no es poden verificar certificats

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
ca: El certificat és l'únic missatge, els certificats s'importen i es verifiquen

en: Cannot find signature digests
ca: No es poden trobar les signatures dels resums

en: Signer: %s <%s>: %s
ca: Signador: %s <%s>: %s

en: Decoder failed
ca: Ha fallat el decodificador

en: Cannot find certificate for `%s'
ca: No s'ha trobat el certificat per a '%s'

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
ca: No s'ha trobat un algorisme de xifratge en bloc

note: PORT_GetError(); ??
en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
ca: No es pot assignar un lloc per a la clau de xifratge en bloc

en: Cannot create CMS Message
ca: No s'ha pogut crear el missatge CMS

en: Cannot create CMS Enveloped data
ca: No s'ha pogut crear les dades en envoltori CMS

en: Cannot attach CMS Enveloped data
ca: No s'ha pogut adjuntar les dades en envoltori CMS

en: Cannot attach CMS data object
ca: No s'ha pogut adjuntar l'objecte de dades CMS

en: Cannot create CMS Recipient information
ca: No s'ha pogut crear la informació del destinatari CMS

en: Cannot add CMS Recipient information
ca: No s'ha pogut afegir la informació del destinatari CMS

en: Failed to add data to encoder
ca: No s'ha pogut afegir dades al codificador

en: Decoder failed, error %d
ca: Ha fallat el decodificador (error %d)

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
ca: Desxifratge S/MIME: no s'ha trobat cap contingut xifrat

en: import keys: unimplemented
ca: importa claus: no s'ha implementat

en: export keys: unimplemented
ca: exporta claus: no s'ha implementat

en: Cannot get folder: Invalid operation on this store
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta. L'operació és invàlida en aquest magatzem

en: Cannot create folder `%s': folder exists
ca: No s'ha pogut crear la carpeta '%s': la carpeta existeix

en: Cannot create folder: Invalid operation on this store
ca: No s'ha pogut crear la carpeta. L'operació és invàlida en aquest magatzem

en: Cannot create folder: %s: folder exists
ca: No s'ha pogut crear la carpeta: %s. La carpeta existeix

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta: %s. L'operació no és vàlida

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la carpeta: %s. L'operació no és vàlida

note: the name of the Trash folder, used for deleted messages
en: Trash
ca: Paperera

note: the name of the Junk folder, used for spam messages
en: Junk
ca: Brossa

en: Unable to get issuer's certificate
ca: No s'ha pogut obtenir el certificat de l'emissor

en: Unable to get Certificate Revocation List
ca: No s'ha pogut obtenir la llista de rebuig de certificats

en: Unable to decrypt certificate signature
ca: No s'ha pogut desxifrar la signatura del certificat

en: Unable to decrypt Certificate Revocation List signature
ca: No s'ha pogut desxifrar la signatura de la llista de rebuig de certificats

en: Unable to decode issuer's public key
ca: No s'ha pogut decodificar la clau pública de l'emissor

en: Certificate signature failure
ca: Hi ha un error en la signatura del certificat

en: Certificate Revocation List signature failure
ca: Hi ha un error en la signatura de la llista de rebuig de certificats

en: Certificate not yet valid
ca: El certificat no és vàlid encara

en: Certificate has expired
ca: El certificat ha caducat

en: CRL not yet valid
ca: El CRL no és vàlid encara

en: CRL has expired
ca: El CRL ha caducat

en: Error in CRL
ca: Hi ha un error en el CRL

en: Out of memory
ca: No queda memòria

en: Zero-depth self-signed certificate
ca: El certificat està autosignat, i té profunditat zero

en: Self-signed certificate in chain
ca: Hi ha un certificat signat per ell mateix a la cadena

en: Unable to get issuer's certificate locally
ca: No s'ha pogut obtenir localment el certificat de l'emissor

en: Unable to verify leaf signature
ca: No s'ha pogut verificar la signatura de la fulla

en: Certificate chain too long
ca: La cadena del certificat és massa llarga

en: Certificate Revoked
ca: S'ha rebutjat el certificat

en: Invalid Certificate Authority (CA)
ca: L'entitat certificadora (CA) no és vàlida

en: Path length exceeded
ca: S'ha excedit la longitud del camí

en: Invalid purpose
ca: El propòsit no és vàlid

en: Certificate untrusted
ca: No s'ha validat el certificat

en: Certificate rejected
ca: S'ha rebutjat el certificat

en: Subject/Issuer mismatch
ca: No hi ha correspondència entre l'assumpte i l'emissor

en: AKID/SKID mismatch
ca: No hi ha correspondència entre l'AKID/SKID

en: AKID/Issuer serial mismatch
ca: No hi ha correspondència entre l'AKID/emissor

en: Key usage does not support certificate signing
ca: L'ús de les claus no suporta certificats per a signar

en: Error in application verification
ca: S'ha produït un error en la verificació de l'aplicació

en: Issuer:            %s
    Subject:           %s
    Fingerprint:       %s
    Signature:         %s
ca: Emissor:           %s
    Assumpte:          %s
    Marca:             %s
    Signatura:         %s

en: GOOD
ca: Correcte

en: BAD
ca: Incorrecte

en: Bad certificate from %s:
    
    %s
    
    %s
    
    Do you wish to accept anyway?
ca: El certificat de %s és incorrecte:
    
    %s
    
    %s
    
    Voleu acceptar-lo?

note: construct our user prompt
en: SSL Certificate check for %s:
    
    %s
    
    Do you wish to accept?
ca: Comprovació del certificat SSL per a %s:
    
    %s
    
    Voleu acceptar-lo?

en: Certificate problem: %s
    Issuer: %s
ca: Hi ha un problema amb el certificat: %s
    Emissor: %s

en: Bad certificate domain: %s
    Issuer: %s
ca: El domini del certificat és incorrecte: %s
    Emissor: %s

en: Certificate expired: %s
    Issuer: %s
ca: Ha caducat el certificat: %s
    Emissor: %s

en: Certificate revocation list expired: %s
    Issuer: %s
ca: Ha caducat la llista de rebuig de certificats: %s
    Emissor: %s

en: Could not parse URL `%s'
ca: No s'ha pogut analitzar la URL '%s'

en: Error storing `%s': %s
ca: S'ha produït un error en desar '%s': %s

en: No such message %s in %s
ca: No existeix el missatge %s a %s

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
ca: No s'ha pogut copiar o moure els missatges a la carpeta virtual

en: Unmatched
ca: Sense coincidència

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta: %s. La carpeta no existeix

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la carpeta: %s. La carpeta no existeix

en: Cannot copy messages to the Trash folder
ca: No es pot copiar els missatges a la carpeta Paperera

en: Cannot copy messages to the Junk folder
ca: No es pot copiar els missatges a la carpeta Brossa

en: Cannot get message: %s
      %s
ca: No es pot obtenir el missatge: %s
      %s

en: No such message
ca: No existeix el missatge

en: User cancelled
ca: Cancel·lat per l'usuari

en: Cannot get message %s: %s
ca: No es pot obtenir el missatge %s: %s

en: This message is not available in offline mode.
ca: Aquest missatge no està disponible en mode desconnectat.

en: Could not get message
ca: No s'ha pogut obtenir el missatge.

en: Could not load summary for %s
ca: No s'ha pogut carregar el resum per a %s

en: Fetching summary information for new messages
ca: S'està recollint la informació del resum per als nous missatges

en: Cannot append message to folder `%s': %s
ca: No es pot afegir el missatge a la carpeta '%s': %s

en: Cannot create message: %s
ca: No es pot crear el missatge: %s

en: Cannot get folder container %s
ca: No s'ha pogut obtenir el contenidor de la carpeta %s

en: Cannot append message in offline mode: cache unavailable
ca: No es pot afegir cap missatge en mode desconnectat: la memòria cau no està disponible

en: Cannot append message in offline mode: %s
ca: No es pot afegir el missatge en mode desconnectat: %s

en: Checking for new mail
ca: S'està comprovant si hi ha correu nou

en: Check for new messages in all folders
ca: Comprova si hi ha correu nou a totes les carpetes

en: Options
ca: Opcions

en: Apply filters to new messages in Inbox on this server
ca: Aplica els filtres als missatges nous de la bústia d'entrada d'aquest servidor

en: Check new messages for Junk contents
ca: Comprova si hi ha brossa al contingut dels nous missatges

en: Only check for Junk messages in the INBOX folder
ca: Comprova si hi ha brossa només a la bústia d'entrada

en: Automatically synchronize account locally
ca: Sincronitza automàticament el compte localment

en: SOAP Settings
ca: Configuració de SOAP

en: Post Office Agent SOAP Port:
ca: Port SOAP de l'agent de l'oficina de correus:

en: Novell GroupWise
ca: Novell Groupwise

en: For accessing Novell GroupWise servers
ca: Per accedir els servidors Novell GroupWise

en: Password
ca: Contrasenya

en: This option will connect to the GroupWise server using a plaintext password.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor GroupWise mitjançant una contrasenya de text sense xifrar.

en: Host or user not available in url
ca: La màquina o l'usuari no estan disponibles en l'url

en: %sPlease enter the GroupWise password for %s@%s
ca: %sIntroduïu la contrasenya GroupWise per a %s@%s

en: You didn't enter a password.
ca: No heu introduït la contrasenya.

en: Unable to authenticate to GroupWise server.
ca: No es pot autenticar amb el servidor GroupWise.

en: Some features may not work correctly with your current server version
ca: Algunes característiques no funcionaran correctament amb la versió actual del servidor

en: No such folder %s
ca: La carpeta '%s' no existeix

en: Cannot create GroupWise folders in offline mode.
ca: No s'ha pogut crear carpetes GroupWise en mode desconegut.

en: The parent folder is not allowed to contain subfolders
ca: La carpeta pare no pot contenir subcarpetes

en: Cannot rename Groupwise folder `%s' to `%s'
ca: No s'ha pogut reanomenar la carpeta Groupwise '%s' a '%s'

en: GroupWise server %s
ca: Servidor Groupwise %s

en: GroupWise service for %s on %s
ca: Servei Groupwise per a %s a %s

en: GroupWise mail delivery via %s
ca: Lliurament del correu GroupWise mitjançant %s

en: Sending Message
ca: Enviar el missatge

en: Could not send message: %s
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: %s

en: Operation cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: Server unexpectedly disconnected: %s
ca: El servidor s'ha desconnectat inesperadament: %s

note: for imap ALERT codes, account user@host we might get a ']' from a BAD response since we +12, but who cares?
en: Alert from IMAP server %s@%s:
    %s
ca: Alerta del servidor IMAP %s@%s:
    %s

en: Unexpected response from IMAP server: %s
ca: Resposta inesperada del servidor IMAP: %s

en: IMAP command failed: %s
ca: L'ordre IMAP ha fallat: %s

en: Server response ended too soon.
ca: La resposta del servidor ha finalitzat massa aviat.

en: IMAP server response did not contain %s information
ca: La resposta del servidor IMAP no contenia la informació %s

en: Unexpected OK response from IMAP server: %s
ca: Resposta OK inesperada del servidor IMAP: %s

en: Could not create directory %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori %s: %s

en: Folder was destroyed and recreated on server.
ca: La carpeta es va destruir i es va tornar a crear al servidor.

note: Check UIDs and flags of all messages we already know of.
en: Scanning for changed messages
ca: S'està cercant els missatges canviats

en: Unable to retrieve message: %s
ca: No es pot obtenir el missatge: %s

en: This message is not currently available
ca: Aquest missatge no està disponible actualment

en: Incomplete server response: no information provided for message %d
ca: Resposta incompleta del servidor: no s'ha proporcionat informació per al missatge %d

en: Incomplete server response: no UID provided for message %d
ca: Resposta incompleta del servidor: no s'ha proporcionat l'UID per al missatge %d

en: Unexpected server response: Identical UIDs provided for messages %d and %d
ca: Resposta inesperada del servidor: s'ha proporcionat UIDs idèntics per als missatges %d i %d

en: Could not find message body in FETCH response.
ca: No s'ha pogut trobar el cos del missatge en la resposta a FETCH.

en: Could not open cache directory: %s
ca: No s'ha pogut obrir el directori de memòria cau: %s

en: Failed to cache message %s: %s
ca: No s'ha pogut emmagatzemar el missatge %s a la memòria cau: %s

en: Failed to cache %s: %s
ca: No s'ha pogut emmagatzemar %s a la memòria cau: %s

en: Checking for New Mail
ca: Comprova si hi ha correu nou

en: C_heck for new messages in all folders
ca: Compro_va si hi ha nous missatges a totes les carpetes

en: Connection to Server
ca: Connexió al servidor

en: _Use custom command to connect to server
ca: _Usa una ordre personalitzada per a connectar amb el servidor

en: Command:
ca: Ordre:

en: Folders
ca: Carpetes

en: _Show only subscribed folders
ca: Mo_stra únicament les carpetes subscrites

en: O_verride server-supplied folder namespace
ca: Ignora l'espai de noms de carpeta proporcionat pel ser_vidor

en: Namespace
ca: Espai de noms

en: _Apply filters to new messages in INBOX on this server
ca: _Aplica els filtres als missatges nous de la bústia d'entrada d'aquest servidor

en: Check new messages for _Junk contents
ca: Comprova si hi ha _brossa al contingut dels nous missatges

en: Only check for Junk messa_ges in the INBOX folder
ca: Comprova _només si hi ha missatges brossa a la bústia d'entrada

en: Automatically synchroni_ze remote mail locally
ca: Sincronit_za automàticament el correu remot localment

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
ca: Per llegir i emmagatzemar correu en servidors IMAP.

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor IMAP mitjançant una contrasenya de text sense xifrar.

en: IMAP server %s
ca: Servidor d'IMAP %s

en: IMAP service for %s on %s
ca: Servei d'IMAP per a %s a %s

en: Could not connect to %s: %s
ca: No s'ha pogut connectar a %s: %s

en: SSL unavailable
ca: L'SSL no està disponible

en: Connection cancelled
ca: S'ha cancel·lat la connexió

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor IMAP %s en mode segur: %s

en: STARTTLS not supported
ca: No se suporta STARTTLS

en: SSL negotiations failed
ca: S'ha produït un error en la negociació SSL

en: SSL is not available in this build
ca: Aquest muntatge no disposa d'SSL

en: Could not connect with command "%s": %s
ca: No s'ha pogut connectar amb l'ordre '%s': %s

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
ca: Bústia d'entrada

en: IMAP server %s does not support requested authentication type %s
ca: El servidor IMAP %s no suporta el tipus d'autenticació sol·licitat (%s)

en: No support for authentication type %s
ca: No se suporta el tipus d'autenticació %s

en: %sPlease enter the IMAP password for %s@%s
ca: %sIntroduïu la contrasenya IMAP per a %s@%s

en: Unable to authenticate to IMAP server.
    %s
ca: No es pot autenticar amb el servidor IMAP.
    %s

en: The folder name "%s" is invalid because it contains the character "%c"
ca: El nom de carpeta '%s' no és vàlid perquè conté el caràcter '%c'

en: Cannot create folder `%s': folder exists.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta '%s': la carpeta existeix.

en: Unknown parent folder: %s
ca: La carpeta pare és desconeguda: %s

en: Failed sending command to IMAP server %s: %s
ca: S'ha produït un error en enviar l'ordre al servidor IMAP %s: %s

en: Unexpected response from IMAP4 server %s: %s
ca: Resposta inesperada del servidor IMAP4 %s: %s

en: Unexpected greeting from IMAP server %s.
ca: Salut inesperat del servidor IMAP %s.

en: Cannot select folder `%s': Invalid mailbox name
ca: No s'ha pogut seleccionar la carpeta '%s'. El nom de la bústia no és válid

en: Cannot select folder `%s': Bad command
ca: No s'ha pogut seleccionar la carpeta '%s': ordre incorrecta

en: IMAP4 server %s unexpectedly disconnected: %s
ca: El servidor IMAP4 %s s'ha desconnectat inesperadament: %s

en: Enable Mailing-List detection required for some filter and vFolder rules
ca: Habilita la detecció de llistes de correu, necessari per a alguns filtres i regles de carpetes virtuals

en: Cannot access folder `%s': %s
ca: No es pot accedir la carpeta '%s': %s

en: Cannot sync flags to folder `%s': Unknown
ca: No s'han pogut sincronitzar els marcadors a la carpeta '%s': desconegut

en: Cannot sync flags to folder `%s': Bad command
ca: No s'han pogut sincronitzar els marcadors a la carpeta '%s': ordre incorrecta

en: Cannot expunge folder `%s': Unknown
ca: No s'ha pogut buidar la carpeta '%s': desconegut

en: Cannot expunge folder `%s': Bad command
ca: No s'ha pogut buidar la carpeta '%s': ordre incorrecta

en: Cannot get message %s from folder `%s': No such message
ca: No es pot obtenir el missatge %s de la carpeta '%s': no existeix el missatge

en: Cannot get message %s from folder `%s': Bad command
ca: No es pot obtenir el missatge %s de la carpeta '%s': ordre incorrecta

en: Cannot append message to folder `%s': Folder is read-only
ca: No es pot afegir el missatge a la carpeta '%s': la carpeta és de només lectura

en: Cannot append message to folder `%s': Unknown error
ca: No es pot afegir el missatge a la carpeta '%s': error desconegut

en: Cannot append message to folder `%s': Bad command
ca: No es pot afegir el missatge a la carpeta '%s': ordre incorrecta

en: Cannot move messages from folder `%s' to folder `%s': Unknown
ca: No es pot moure el missatge de la carpeta '%s' a la carpeta '%s': desconegut

en: Cannot copy messages from folder `%s' to folder `%s': Unknown
ca: No es pot copiar el missatge de la carpeta '%s' a la carpeta '%s': desconegut

en: Cannot move messages from folder `%s' to folder `%s': Bad command
ca: No es pot moure el missatge de la carpeta '%s' a la carpeta '%s': ordre incorrecta

en: Cannot copy messages from folder `%s' to folder `%s': Bad command
ca: No es pot copiar el missatge de la carpeta '%s' a la carpeta '%s': ordre incorrecta

en: For reading and storing mail on IMAPv4rev1 servers.
ca: Per llegir i emmagatzemar correu en servidors IMAPv4rev1.

en: This option will connect to the IMAPv4rev1 server using a plaintext password.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor IMAPv4rev1 mitjançant una contrasenya de text sense xifrar.

en: Cannot authenticate to IMAP server %s using the %s authentication mechanism
ca: No es pot autenticar amb el servidor IMAP %s. No se suporta el mecanisme d'autenticació %s

en: %sPlease enter the IMAP password for %s on host %s
ca: %sIntroduïu la contrasenya IMAP per a %s a la màquina %s

en: Cannot authenticate to IMAP server %s using %s
ca: No s'ha pogut autenticar al servidor IMAP %s usant %s

en: Cannot create IMAP folders in offline mode.
ca: No es poden crear carpetes IMAP en mode desconnectat.

en: Cannot get folder `%s' on IMAP server %s: Unknown
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta '%s' al servidor IMAP %s: desconegut

en: Cannot create folder `%s': Invalid mailbox name
ca: No s'ha pogut crear la carpeta %s. El nom de la bústia de correu no és vàlid

en: Cannot create folder `%s': Bad command
ca: No s'ha pogut crear la carpeta '%s': ordre incorrecta

en: Cannot delete folder `%s': Special folder
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta '%s'. És una carpeta especial

en: Cannot delete IMAP folders in offline mode.
ca: No es poden suprimir carpetes IMAP en mode desconnectat.

en: Cannot delete folder `%s': Invalid mailbox name
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta '%s'. El nom de la bústia de correu no és vàlid

en: Cannot delete folder `%s': Bad command
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta '%s'. L'ordre és incorrecta

en: Cannot rename folder `%s' to `%s': Special folder
ca: No s'ha pogut reanomenar la carpeta '%s' com a '%s'. És una carpeta especial

en: Cannot rename IMAP folders in offline mode.
ca: No es pot canviar el nom d'una carpeta IMAP en mode desconnectat.

en: Cannot rename folder `%s' to `%s': Invalid mailbox name
ca: No s'ha pogut reanomenar la carpeta '%s' a '%s'. El nom de la bústia no és vàlid

en: Cannot rename folder `%s' to `%s': Bad command
ca: No s'ha pogut reanomenar la carpeta '%s' a '%s'. L'ordre és incorrecta

en: Cannot get %s information for pattern `%s' on IMAP server %s: %s
ca: No es pot obtenir informació de %s per al patró '%s' en el servidor IMAP %s: %s

en: Bad command
ca: Ordre incorrecta

en: Cannot subscribe to IMAP folders in offline mode.
ca: No es pot subscriure a carpetes IMAP en mode desconnectat.

en: Cannot subscribe to folder `%s': Invalid mailbox name
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta '%s'. El nom de la bústia no és vàlid

en: Cannot subscribe to folder `%s': Bad command
ca: No s'ha pogut subscriure a la carpeta '%s': ordre incorrecta

en: Cannot unsubscribe from IMAP folders in offline mode.
ca: No s'ha pogut suprimir la subscripció de les carpetes IMAP en mode desconnectat.

en: Cannot unsubscribe from folder `%s': Invalid mailbox name
ca: No s'ha pogut desfer la subscripció de la carpeta '%s'. El nom de la bústia no és vàlid

en: Cannot unsubscribe from folder `%s': Bad command
ca: No s'ha pogut desfer la subscripció de la carpeta '%s': ordre incorrecta

en: Fetching envelopes for new messages
ca: S'està recuperant els sobres per al nous missatges

en: Unexpected token in response from IMAP server %s:
ca: Element inesperat a la resposta del servidor IMAP %s:

en: No data
ca: Cap dada

en: IMAP server %s unexpectedly disconnected: %s
ca: El servidor IMAP %s s'ha desconnectat inesperadament: %s

en: Message storage
ca: Magatzem de missatges

en: Experimental IMAP 4(.1) client
    This is untested and unsupported code, you want to use plain imap instead.
    
     !!! DO NOT USE THIS FOR PRODUCTION EMAIL  !!!
ca: Client d'IMAP 4.1 experimental
    Aquest codi no està provat ni suportat. Feu servir l'IMAP senzill.
    
    No useu aquest producte per a producció

en: Could not connect to %s (port %s): %s
ca: No s'ha pogut connectar a %s (port %s): %s

en: Could not connect to POP server on %s
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor POP a %s

en: Index message body data
ca: Dades del cos de l'índex del missatge

note: /var/spool/mail relative path + protocol
en: mailbox:%s (%s)
ca: bústia de correu: %s (%s)

en: Use the `.folders' folder summary file (exmh)
ca: Fes servir el fitxer de resum de carpeta '.folders' (exmh)

en: MH-format mail directories
ca: Directoris de correu en format MH

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
ca: Per emmagatzemar correu local en directoris de correu de tipus MH.

en: Local delivery
ca: Lliurament local

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox formated spools into folders managed by Evolution.
ca: Per obtenir (moure) correu local de cues estàndard formatades com les mbox a carpetes gestionades per l'Evolution.

en: Apply filters to new messages in INBOX
ca: Aplica els filtres als nous missatges a la bústia d'entrada

en: Maildir-format mail directories
ca: Directoris de correu en format maildir

en: For storing local mail in maildir directories.
ca: Per emmagatzemar correu local en directoris maildir.

en: Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
ca: Desa les capçaleres d'estat en format Elm/Pine/Mutt

en: Standard Unix mbox spool or directory
ca: Cua o directori mbox estàndard de Unix

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
ca: Per llegir i emmagatzemar correu local en fixters externs estàndard per a cues mbox.
    També es pot usar per llegir un arbre de carpetes estil Elm, Pine o Mutt.

en: Store root %s is not an absolute path
ca: L'arrel del magatzem (%s) no és un camí absolut

en: Store root %s is not a regular directory
ca: L'arrel del magatzem (%s) no és un directori normal

en: Cannot get folder: %s: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta: %s. %s

en: Local stores do not have an inbox
ca: Els magatzems locals no tenen bústia d'entrada

en: Local mail file %s
ca: Fitxer de correu local %s

en: Could not rename folder %s to %s: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la carpeta %s a %s: %s

en: Could not rename '%s': %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom a '%s': %s

en: Could not delete folder summary file `%s': %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer de resum de la carpeta '%s': %s

en: Could not delete folder index file `%s': %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer d'índex de carpeta '%s': %s

en: Could not delete folder meta file `%s': %s
ca: No s'ha pogut suprimir el metafitxer de la carpeta '%s': %s

en: Could not save summary: %s: %s
ca: No s'ha pogut desar el resum: %s. %s

en: Unable to add message to summary: unknown reason
ca: No s'ha pogut afegir el missatge al resum.

en: Maildir append message cancelled
ca: No s'ha afegit cap missatge al maildir

en: Cannot append message to maildir folder: %s: %s
ca: No s'ha pogut afegir el missatge a la carpeta maildir: %s. %s

en: Cannot get message: %s from folder %s
      %s
ca: No es pot obtenir el missatge %s de la carpeta %s
      %s

en: Invalid message contents
ca: El contingut del missatge no és vàlid

en: Cannot create folder `%s': %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta '%s': %s

en: Cannot get folder `%s': %s
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta '%s': %s

en: Cannot get folder `%s': folder does not exist.
ca: No existeix la carpeta '%s'.

en: Cannot get folder `%s': not a maildir directory.
ca: '%s' no és un directori maildir.

en: Could not delete folder `%s': %s
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta '%s': %s

en: not a maildir directory
ca: no és un directori maildir

en: Could not scan folder `%s': %s
ca: No s'ha pogut cercar a la carpeta '%s': %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el camí del directori maildir: %s. %s

en: Checking folder consistency
ca: S'està comprovant la consistència de la carpeta

en: Checking for new messages
ca: S'està comprovant si hi ha nous missatges

en: Storing folder
ca: S'està desant la carpeta

en: Cannot create folder lock on %s: %s
ca: No s'ha pogut crear un bloqueig per a la carpeta %s: %s

en: Cannot open mailbox: %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir la bústia de correu: %s: %s

en: Mail append cancelled
ca: No s'ha afegit el correu

en: Cannot append message to mbox file: %s: %s
ca: No es pot afegir el missatge al fitxer de la bústia de correu: %s. %s

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
ca: Sembla que la carpeta està corrupta i no es pot arreglar.

en: Message construction failed.
ca: Ha fallat la construcció del missatge.

en: Cannot create a folder by this name.
ca: No s'ha pogut crear una carpeta amb aquest nom.

en: Cannot get folder `%s': not a regular file.
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta '%s': no és un fitxer normal

en: Could not delete folder `%s':
    %s
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta '%s':
    %s

en: `%s' is not a regular file.
ca: '%s' no és un fitxer normal.

en: Folder `%s' is not empty. Not deleted.
ca: La carpeta '%s' no està buida. No s'ha suprimit.

en: Cannot create directory `%s': %s.
ca: No s'ha pogut crear el directori '%s': %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta: %s. %s

en: Folder already exists
ca: La carpeta ja existeix

en: The new folder name is illegal.
ca: El nou nom de la carpeta no és vàlid.

en: Could not rename `%s': `%s': %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom a '%s': '%s': %s

en: Could not rename '%s' to %s: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de %s a %s: %s

en: Could not open folder: %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta: %s. %s

en: Fatal mail parser error near position %ld in folder %s
ca: L'analitzador de correu ha generat un error greu a prop de la posició %ld, a la carpeta %s

en: Cannot check folder: %s: %s
ca: No s'ha pogut comprovar la carpeta: %s. %s

en: Could not open file: %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer: %s. %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
ca: No es pot obrir la bústia de correu temporal: %s

en: Could not close source folder %s: %s
ca: No s'ha pogut tancar la carpeta font %s: %s

en: Could not close temp folder: %s
ca: No es pot tancar la carpeta temporal: %s

en: Could not rename folder: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la carpeta: %s

en: Could not store folder: %s
ca: No s'ha pogut desar la carpeta: %s

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
ca: El resum i la carpeta no coincideixen, tot i la sincronització

en: Unknown error: %s
ca: Error desconegut: %s

en: Error writing to temp mailbox: %s
ca: S'ha produït un error en escriure a la bústia temporal: %s

en: Writing to tmp mailbox failed: %s: %s
ca: S'ha produït un error en escriure a la bústia temporal: %s. %s

en: MH append message cancelled
ca: No s'ha afegit el missatge a l'MH

en: Cannot append message to mh folder: %s: %s
ca: No es pot afegir cap missatge a la carpeta mh: %s. %s

en: Could not create folder `%s': %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta '%s': %s

en: Cannot get folder `%s': not a directory.
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta '%s': no és un directori.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
ca: No es pot obrir el camí al directori MH: %s. %s

en: Spool `%s' cannot be opened: %s
ca: No es pot obrir la cua '%s': %s

en: Spool `%s' is not a regular file or directory
ca: La cua '%s' no és un fitxer normal.

en: Folder `%s/%s' does not exist.
ca: No existeix la carpeta '%s/%s'.

en: Could not open folder `%s':
    %s
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta '%s':
    %s

en: Folder `%s' does not exist.
ca: No existeix la carpeta '%s'.

en: Could not create folder `%s':
    %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta '%s':
    %s

en: `%s' is not a mailbox file.
ca: '%s' no és un fitxer de bústia de correu.

en: Store does not support an INBOX
ca: El magatzem no suporta una bústia d'entrada

en: Spool mail file %s
ca: Fitxer per a cues de correu %s

en: Spool folder tree %s
ca: Arbre de la carpeta per a cues %s

en: Spool folders cannot be renamed
ca: No es pot canviar el nom a les carpetes per a cues

en: Spool folders cannot be deleted
ca: No es poden suprimir les carpetes per a cues

en: Could not sync temporary folder %s: %s
ca: No s'ha pogut sincronitzar la carpeta temporal %s: %s

en: Could not sync spool folder %s: %s
ca: No es pot sincronitzar la carpeta per a cues %s: %s

en: Could not sync spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in `%s'
ca: No es pot sincronitzar la carpeta per a cues %s: %s
    La carpeta pot estar malmesa. S'ha copiat la carpeta a '%s'

en: Internal error: uid in invalid format: %s
ca: S'ha produït un error intern. El format de l'identificador d'usuari no és vàlid: %s

en: Posting failed: %s
ca: S'ha produït un error en publicar: %s

en: You cannot post NNTP messages while working offline!
ca: S'ha d'estar connectat per enviar missatges NNTP.

en: You cannot copy messages from a NNTP folder!
ca: No es pot copiar missatges d'una carpeta NNTP.

en: Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
ca: Mostra les carpetes en notació abreujada (p.e. c.o.linux en comptes de comp.os.linux)

en: In the subscription dialog, show relative folder names
ca: Mostra els noms de carpeta relatius en el diàleg de subscripció

en: USENET news
ca: Notícies USENET

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
ca: El proveïdor per a llegir i publicar als grups de notícies d'USENET.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
ca: Amb aquesta opció s'autenticarà amb el servidor NNTP mitjançant una contrasenya sense xifrar.

en: Could not read greeting from %s: %s
ca: No s'ha pogut llegir la benvinguda de %s: %s

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
ca: El servidor NNTP %s ha retornat el codi d'error %d: %s

en: USENET News via %s
ca: Notícies USENET mitjançant %s

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
ca: S'ha produït un error en obtenir el grup de notícies:
    
    %s

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
ca: No es pot suprimir la subscripció al grup de notícies:
    
    no existeix el grup de notícies. Probablement, l'element és una carpeta pare.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
ca: No es pot suprimir la subscripció al grup de
    notícies perquè aquest grup no existeix.

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
ca: No es pot crear una carpeta en un magatzem de notícies. Heu de subscriureu-us-hi.

en: You cannot rename a folder in a News store.
ca: No es pot canviar el nom d'una carpeta en un magatzem de notícies.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
ca: No es pot suprimir una carpeta en un magatzem de notícies. Heu de suprimir la subscripció.

en: Authentication requested but no username provided
ca: S'ha sol·licitat autenticació però no s'ha proporcionat cap nom d'usuari

en: Please enter the NNTP password for %s@%s
ca: Introduïu la contrasenya NNTP per a %s@%s

en: Cannot authenticate to server: %s
ca: S'ha produït un error en autenticar-se al servidor: %s

en: NNTP Command failed: %s
ca: L'ordre NNTP ha fallat: %s

en: Not connected.
ca: No connectat.

en: No such folder: %s
ca: No existeix la carpeta: %s

en: %s: Scanning new messages
ca: %s: s'està cercant missatges nous

en: Unexpected server response from xover: %s
ca: Resposta inesperada del servidor d'xover: %s

en: Unexpected server response from head: %s
ca: Resposta inesperada del servidor de head: %s

en: Use cancel
ca: Cancel·la

en: Operation failed: %s
ca: S'ha produït un error en l'operació: %s

en: Retrieving POP summary
ca: S'està obtenint el resum POP

en: Cannot get POP summary: %s
ca: No es pot obtenir el resum del POP: %s

en: Expunging deleted messages
ca: S'està eliminant els missatges suprimits

en: No message with uid %s
ca: No hi ha cap missatge amb identificador d'usuari %s

note: Sigh, most of the crap in this function is so that the cancel button returns the proper exception code.  Sigh.
en: Retrieving POP message %d
ca: S'està obtenint el missatge %d

en: Unknown reason
ca: Raó desconeguda

en: Leave messages on server
ca: Conserva els missatges al servidor

en: Delete after %s day(s)
ca: Suprimeix després de %s dies

en: Disable support for all POP3 extensions
ca: Inhabilita el suport per a totes les extensions POP3

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
ca: Per connectar-se a un servidor POP i descarregar correu

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
ca: Aquesta opció us connectarà al sevidor POP mitjançant una contrasenya de text sense xifrar. És l'única opció suportada per molts servidors POP.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
ca: Aquesta opció us connectarà amb el servidor POP utilitzant una contrasenya xifrada mitjançant el protocol APOP. No funcionarà correctament amb alguns usuaris, fins i tot amb servidors que diuen que ho suporten.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
ca: No s'ha llegit un salut correcte del servidor POP %s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor POP %s en mode segur: %s

en: STLS not supported
ca: No se suporta l'extensió STLS

en: Could not connect to POP server %s
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor POP %s

en: Unable to connect to POP server %s: No support for requested authentication mechanism.
ca: No es pot connectar amb el servidor POP %s. No se suporta el mecanisme d'autenticació sol·licitat.

en: SASL `%s' Login failed for POP server %s: %s
ca: Ha fallat l'entrada amb SASL '%s' al servidor POP %s: %s

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
ca: No s'ha pogut entrar al servidor POP %s. S'ha produït un error del protocol SASL

en: Failed to authenticate on POP server %s: %s
ca: S'ha produït un error en autenticar-se al servidor POP %s: %s

en: %sPlease enter the POP password for %s on host %s
ca: %sIntroduïu la contrasenya POP per a %s a la máquina %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password: %s
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor POP %s.
    S'ha produït un error en enviar la contrasenya: %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username: %s
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor POP %s.
    S'ha produït un error en enviar el nom d'usuari: %s

en: No such folder `%s'.
ca: No existeix la carpeta '%s'.

en: For delivering mail by passing it to the "sendmail" program on the local system.
ca: Per lliurar correu transferint-lo al programa "sendmail" en el sistema local.

en: Could not parse recipient list
ca: No s'ha pogut analitzar la llista de destinataris

en: Could not create pipe to sendmail: %s: mail not sent
ca: No s'ha pogut crear un conducte per al sendmail: %s. No s'ha enviat el correu

en: Could not fork sendmail: %s: mail not sent
ca: No s'ha pogut crear un fill per al sendmail: %s. No s'ha enviat el correu

en: sendmail exited with signal %s: mail not sent.
ca: El sendmail ha acabat amb el senyal %s. No s'ha enviat el correu.

en: Could not execute %s: mail not sent.
ca: No s'ha pogut executar %s: no s'ha enviat el correu.

en: sendmail exited with status %d: mail not sent.
ca: El sendmail ha acabat amb l'estat %d: no s'ha enviat el correu.

en: Mail delivery via the sendmail program
ca: Lliurament de correu mitjançant el programa sendmail

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
ca: Per lliurar correu connectant-se a una bústia remota fent servir SMTP.

en: Syntax error, command unrecognized
ca: Hi ha un error de sintaxi: no es reconeix l'ordre

en: Syntax error in parameters or arguments
ca: Hi ha un error de sintaxi en els paràmetres o els arguments

en: Command not implemented
ca: No s'ha implementat l'ordre

en: Command parameter not implemented
ca: No s'ha implementat el paràmetre de l'ordre

en: System status, or system help reply
ca: L'estat del sistema, o la resposta del sistema d'ajuda

en: Help message
ca: Missatge d'ajuda

en: Service ready
ca: El servei està preparat

en: Service closing transmission channel
ca: El servei està tancant el canal de transmissió

en: Service not available, closing transmission channel
ca: El servei no està disponible. S'està tancant el canal de transmissió

en: Requested mail action okay, completed
ca: S'ha realitzat correctament l'acció demanada

en: User not local; will forward to <forward-path>
ca: L'usuari no és local; es reenviarà a <forward-path> (camí de reenviament)

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
ca: No s'ha realitzat l'acció demanada perquè no existeix la bústia de correu

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
ca: No s'ha realitzat l'acció demanada perquè no existeix la bústia de correu

en: Requested action aborted: error in processing
ca: No s'ha realitzat l'acció demanada perquè s'ha produït un error durant el procés

en: User not local; please try <forward-path>
ca: L'usuari no és local; proveu amb el <forward-path> (camí de reenviament)

en: Requested action not taken: insufficient system storage
ca: No s'ha realitzat l'acció demanada perquè no hi ha prou espai d'emmagatzemament

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
ca: No s'ha realitzat l'acció demanada perquè s'ha excedit l'emmagatzemament assignat

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
ca: No s'ha realitzat l'acció demanada perquè no es pot fer servir aquest nom de bústia de correu.

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
ca: S'ha iniciat l'entrada del correu; es finalitza amb <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
ca: S'ha produït un error en la transacció

en: A password transition is needed
ca: Es necessita una transició de la contrasenya

en: Authentication mechanism is too weak
ca: El mecanisme d'autenticació és massa feble

en: Encryption required for requested authentication mechanism
ca: El mecanisme d'autenticació sol·licitat precisa xifratge

en: Temporary authentication failure
ca: S'ha produït un error en l'autenticació temporal

en: Welcome response error
ca: S'ha produït un error en la resposta a la benvinguda

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
ca: No s'ha pogut connectar al servidor SMTP %s en mode segur: %s

en: STARTTLS command failed: %s
ca: L'ordre STARTTLS ha fallat: %s

en: STARTTLS command failed
ca: L'ordre STARTTLS ha fallat

en: SMTP server %s does not support requested authentication type %s.
ca: El servidor SMTP %s no suporta el tipus d'autenticació sol·licitat (%s).

en: %sPlease enter the SMTP password for %s on host %s
ca: %sIntroduïu la contrasenya SMTP per a %s a la màquina %s

en: Unable to authenticate to SMTP server.
    %s
ca: No s'ha pogut autenticar al servidor d'SMTP.
    %s

en: SMTP server %s
ca: Servidor d'SMTP %s

en: SMTP mail delivery via %s
ca: Lliurament del correu SMTP mitjançant %s

en: Cannot send message: service not connected.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: el servei no està connectat.

en: Cannot send message: sender address not valid.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: l'adreça del remitent no és vàlida.

en: Sending message
ca: S'està enviant el missatge

en: Cannot send message: no recipients defined.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: no s'ha definit cap destinatari.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: un o més dels destinataris no són vàlids

en: SMTP Greeting
ca: Benvinguda de l'SMTP

en: HELO command failed: %s
ca: L'ordre HELO ha fallat: %s

en: HELO command failed
ca: L'ordre HELO ha fallat

en: SMTP Authentication
ca: Autenticació d'SMTP

en: Error creating SASL authentication object.
ca: S'ha produït un error en crear un objecte d'autenticació de SASL.

en: AUTH command failed: %s
ca: L'ordre AUTH ha fallat: %s

en: AUTH command failed
ca: L'ordre AUTH ha fallat

en: Bad authentication response from server.
ca: S'ha rebut una resposta incorrecta en autenticar-se al servidor.

en: MAIL FROM command failed: %s: mail not sent
ca: L'ordre MAIL FROM ha fallat: %s: no s'ha enviat el correu

en: MAIL FROM command failed
ca: L'ordre MAIL FROM ha fallat

en: RCPT TO command failed: %s: mail not sent
ca: L'ordre RCPT TO ha fallat: %s: no s'ha enviat el correu

en: RCPT TO <%s> failed
ca: Ha fallat RCPT TO <%s>

en: DATA command failed: %s: mail not sent
ca: L'ordre DATA ha fallat: %s: no s'ha enviat el correu

note: we should have gotten instructions on how to use the DATA command: * 354 Enter mail, end with "." on a line by itself
en: DATA command failed
ca: L'ordre DATA ha fallat

en: RSET command failed: %s
ca: L'ordre RSET ha fallat: %s

en: RSET command failed
ca: L'ordre RSET ha fallat

en: QUIT command failed: %s
ca: L'ordre QUIT ha fallat: %s

en: QUIT command failed
ca: L'ordre QUIT ha fallat

en: Business
ca: Negoci

en: Competition
ca: Competició

en: Favorites
ca: Favorits

en: Gifts
ca: Regals

en: Goals/Objectives
ca: Metes/objectius

en: Holiday
ca: Festivitats

en: Holiday Cards
ca: Targetes festives

en: Hot Contacts
ca: Contactes importants

en: Ideas
ca: Idees

en: International
ca: Internacional

en: Key Customer
ca: Client important

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Phone Calls
ca: Trucades de telèfon

en: Status
ca: Estat

en: Strategies
ca: Estratègies

en: Suppliers
ca: Proveïdors

en: Time & Expenses
ca: Temps i despeses

en: Waiting
ca: En espera

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
ca: %a %d-%m-%Y %I:%M:%S %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
ca: %a %d-%m-%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
ca: %a %d-%m-%Y %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
ca: %a %d-%m-%Y %H:%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
ca: %a %d-%m-%Y %I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
ca: %a %d-%m-%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
ca: %a %d-%m-%Y

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
ca: %d-%m-%Y %I:%M:%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
ca: %d-%m-%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
ca: %d-%m-%Y %I:%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
ca: %d-%m-%Y %H:%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
ca: %d-%m-%Y %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
ca: %d-%m-%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
ca: %d-%m-%Y

en: Accessing LDAP Server anonymously
ca: S'està accedint al servidor LDAP anònimament

en: Failed to authenticate.
ca: No s'ha pogut autenticar.

en: There is already a category '%s' in the configuration. Please use another name
ca: Ja hi ha una categoria '%s' en la configuració. Useu un altre nom

en: Category
ca: Categoria

en: Category Icon
ca: Icona de categoria

en: Category Properties
ca: Propietats de la categoria

en: Category _Color
ca: _Color de la categoria

en: Category _Icon
ca: _Icona de la categoria

en: Category _Name
ca: _Nom de la categoria

en: Item(s) belong to these _categories:
ca: Elements que pertanyen a les _categories:

en: _Available Categories:
ca: C_ategories disponibles:

en: _Edit
ca: _Edita

en: Select Contacts from Address Book
ca: Seleccioneu els contactes de la llibreta d'adreces

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: <b>Show Contacts</b>
ca: <b>Mostra els contactes</b>

en: <b>_Contacts</b>
ca: <b>_Contactes</b>

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Address _Book:
ca: Lli_breta d'adreces:

en: Contacts
ca: Contactes

en: Search
ca: Cerca

en: _Search:
ca: _Cerca:

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
ca: _Edita %s

en: _Remember this password
ca: _Recorda aquesta contrasenya

en: _Remember this password for the remainder of this session
ca: _Recorda aquesta contrasenya fins que acabi aquesta sessió

note: prepare the dialog
en: Select destination
ca: Seleccioneu el destí

en: _Destination
ca: _Destí

en: Enter password for %s
ca: Introduïu la contrasenya de %s

en: Enter password
ca: Introduïu la contrasenya

note: i18n: These are Outlook's words for the default roles in the folder permissions dialog.
en: Owner
ca: Propietari

en: Publishing Editor
ca: Editor publicador

en: Publishing Author
ca: Autor publicador

en: Author
ca: Autor

en: Non-editing Author
ca: Autor no editor

en: Reviewer
ca: Revisor

en: Contributor
ca: Contribuïdor

en: None
ca: Cap

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Select User
ca: Seleccioneu l'usuari

en: Addressbook...
ca: Llibreta d'adreces...

en: Generic error
ca: Error genèric

en: A folder with the same name already exists
ca: Ja existeix una carpeta amb el mateix nom

en: The specified folder type is not valid
ca: La carpeta especificada no és vàlida

en: I/O error
ca: Error d'E/S

en: Not enough space to create the folder
ca: No hi ha prou espai per a crear la carpeta

en: The folder is not empty
ca: La carpeta no està buida

en: The specified folder was not found
ca: No s'ha trobat la carpeta especificada

en: Function not implemented in this storage
ca: La funció no està implementada en aquest magatzem

en: Operation not supported
ca: No se suporta l'operació

en: The specified type is not supported in this storage
ca: El tipus especificat no està implementat en el magatzem

en: The specified folder cannot be modified or removed
ca: La carpeta especificada no es pot modificar o suprimir

en: Cannot make a folder a child of one of its descendants
ca: No es pot crear una carpeta fill d'un dels seus descendents

en: Cannot create a folder with that name
ca: No es pot crear una carpeta amb aquest nom

en: This operation cannot be performed in off-line mode
ca: Aquest operació no està disponible en mode desconnectat

note: i18n: This is the title of an "other user's folders" hierarchy. Eg, "John Doe's Folders".
en: %s's Folders
ca: Carpetes de %s

en: Personal Folders
ca: Carpetes personals

en: Favorite Public Folders
ca: Carpetes públiques favorites

note: i18n: Outlookism
en: All Public Folders
ca: Totes les carpetes públiques

note: i18n: Outlookism
en: Global Address List
ca: Llista d'adreces global

en: Deleted Items
ca: Elements suprimits

en: Drafts
ca: Esborranys

en: Journal
ca: Diari

en: Outbox
ca: Bústia de sortida

en: Sent Items
ca: Elements enviats

en: Tasks
ca: Tasques

en: Invalid connection
ca: Connexió invàlida

en: Invalid response from server
ca: Resposta inesperada del servidor

en: No response from the server
ca: No hi ha resposta del servidor

en: Bad parameter
ca: Paràmetre incorrecte

en: Evolution Addressbook file backend
ca: Suport per al fitxer de la llibreta d'adreces de l'Evolution

en: Evolution Calendar file and webcal backend
ca: Suport per al fitxer del calendari de l'Evolution i webcal

en: Evolution Data Server interface check service
ca: Servei de comprovació de la interfície del servidor de dades d'Evolution

en: Evolution Data Server logging service
ca: Servei de registre del servidor de dades d'Evolution

note: dialog display isn't working out
en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
ca: S'han produït múltiples errors de segmentació: no es pot visualitzar el diàleg d'error
