evolution-data-server - en to pl translation catalogue (978 entries)

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Downloading contacts (%d)...
pl: Pobieranie kontaktów (%d)...

en: Updating contacts cache (%d)...
pl: Aktualizowanie bufora kontaktów (%d)...

en: Using Distinguished Name (DN)
pl: Użycie wyróżnionej nazwy (DN)

en: Using Email Address
pl: Użycie adresu e-mail

en: Reconnecting to LDAP server...
pl: Ponowne nawiązywanie połączenia z serwerem LDAP...

en: Adding contact to LDAP server...
pl: Dodawanie kontaktu na serwerze LDAP...

en: Removing contact from LDAP server...
pl: Usuwanie kontaktu na serwerze LDAP...

en: Modifying contact from LDAP server...
pl: Modyfikowanie kontaktu na serwerze LDAP...

en: Receiving LDAP search results...
pl: Pobieranie wyników wyszukiwania na LDAP...

en: Error performing search
pl: Błąd przy wyszukiwaniu

note: translators: the placeholders will be filled by * function names, e.g. * "e_book_add_contact" on book before * "e_book_open
en: "%s" on book before "%s"
pl: Wykonanie "%s" na książce przed "%s"

en: book busy
pl: książka zajęta

en: CORBA exception making "%s" call
pl: Wyjątek CORBA podczas wywołania "%s"

en: %s: there is no current operation
pl: %s: brak bieżącej operacji

en: %s: couldn't cancel
pl: %s: nie można przerwać

en: "%s" on book after "%s"
pl: Wykonanie "%s" na książce po "%s"

en: %s: cancelled
pl: %s: przerwane

en: %s: Invalid source.
pl: %s: Niepoprawne źródło.

en: %s: no factories available for uri `%s'
pl: %s: brak dostępnych generatorów dla adresu URI "%s"

en: %s: Could not create EBookListener
pl: %s: Nie można utworzyć obiektu EBookListener

en: %s: there was no self contact uid stored in gconf
pl: %s: brak własnego UID kontaktu przechowywanego w gconf

en: %s: there was no source for uid `%s' stored in gconf.
pl: %s: brak źródła dla UID "%s" przechowywanego w gconf.

en: Unique ID
pl: Unikalny ID

en: File Under
pl: Podlegający plik

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: Name
pl: Imię

en: Given Name
pl: Imię

en: Family Name
pl: Nazwisko

en: Nickname
pl: Przydomek

en: Name or Org
pl: Organizacja

note: Address fields
en: Address List
pl: Lista adresowa

en: Home Address
pl: Adres domowy

en: Work Address
pl: Adres do pracy

en: Other Address
pl: Inny adres

en: Home Address Label
pl: Etykieta adresu domowego

en: Work Address Label
pl: Etykieta adresu do pracy

en: Other Address Label
pl: Etykieta innego adresu

en: Assistant Phone
pl: Telefon asystenta

en: Business Phone
pl: Telefon służbowy

en: Business Phone 2
pl: Telefon służbowy 2

en: Business Fax
pl: Faks służbowy

en: Callback Phone
pl: Telefon zwrotny

en: Car Phone
pl: Telefon w samochodzie

en: Company Phone
pl: Telefon firmowy

en: Home Phone
pl: Telefon domowy

en: Home Phone 2
pl: Telefon domowy 2

en: Home Fax
pl: Faks w domu

en: Mobile Phone
pl: Telefon komórkowy

en: Other Phone
pl: Inny telefon

en: Other Fax
pl: Inny faks

en: Primary Phone
pl: Główny telefon

en: Telex
pl: Teleks

note: Email fields
en: Email List
pl: Lista e-mail

en: Email 1
pl: E-mail 1

en: Email 2
pl: E-mail 2

en: Email 3
pl: E-mail 3

en: Email 4
pl: E-mail 4

en: Mailer
pl: Program pocztowy

en: Wants HTML Mail
pl: Chce otrzymywać listy w formacie HTML

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
pl: Lista kontaktów AIM

en: GroupWise Id List
pl: Lista kontaktów GroupWise

en: Jabber Id List
pl: Lista kontaktów Jabber

en: Yahoo! Screen Name List
pl: Lista kontaktów Yahoo!

en: MSN Screen Name List
pl: Lista kontaktów MSN

en: ICQ Id List
pl: Lista kontaktów ICQ

en: AIM Home Screen Name 1
pl: 1. kontakt domowy AIM

en: AIM Home Screen Name 2
pl: 2. kontakt domowy AIM

en: AIM Home Screen Name 3
pl: 3. kontakt domowy AIM

en: AIM Work Screen Name 1
pl: 1. kontakt AIM do pracy

en: AIM Work Screen Name 2
pl: 2. kontakt AIM do pracy

en: AIM Work Screen Name 3
pl: 3. kontakt AIM do pracy

en: GroupWise Home Screen Name 1
pl: 1. kontakt domowy GroupWise

en: GroupWise Home Screen Name 2
pl: 2. kontakt domowy GroupWise

en: GroupWise Home Screen Name 3
pl: 3. kontakt domowy GroupWise

en: GroupWise Work Screen Name 1
pl: 1. kontakt GroupWise do pracy

en: GroupWise Work Screen Name 2
pl: 2. kontakt GroupWise do pracy

en: GroupWise Work Screen Name 3
pl: 3. kontakt GroupWise do pracy

en: Jabber Home Id 1
pl: 1. kontakt domowy Jabber

en: Jabber Home Id 2
pl: 2. kontakt domowy Jabber

en: Jabber Home Id 3
pl: 3. kontakt domowy Jabber

en: Jabber Work Id 1
pl: 1. kontakt Jabber do pracy

en: Jabber Work Id 2
pl: 2. kontakt Jabber do pracy

en: Jabber Work Id 3
pl: 3. kontakt Jabber do pracy

en: Yahoo! Home Screen Name 1
pl: 1. kontakt domowy Yahoo!

en: Yahoo! Home Screen Name 2
pl: 2. kontakt domowy Yahoo!

en: Yahoo! Home Screen Name 3
pl: 3. kontakt domowy Yahoo!

en: Yahoo! Work Screen Name 1
pl: 1. kontakt Yahoo! do pracy

en: Yahoo! Work Screen Name 2
pl: 2. kontakt Yahoo! do pracy

en: Yahoo! Work Screen Name 3
pl: 3. kontakt Yahoo! do pracy

en: MSN Home Screen Name 1
pl: 1. kontakt domowy MSN

en: MSN Home Screen Name 2
pl: 2. kontakt domowy MSN

en: MSN Home Screen Name 3
pl: 3. kontakt domowy MSN

en: MSN Work Screen Name 1
pl: 1. kontakt MSN do pracy

en: MSN Work Screen Name 2
pl: 2. kontakt MSN do pracy

en: MSN Work Screen Name 3
pl: 3. kontakt MSN do pracy

en: ICQ Home Id 1
pl: 1. kontakt domowy ICQ

en: ICQ Home Id 2
pl: 2. kontakt domowy ICQ

en: ICQ Home Id 3
pl: 3. kontakt domowy ICQ

en: ICQ Work Id 1
pl: 1. kontakt ICQ do pracy

en: ICQ Work Id 2
pl: 2. kontakt ICQ do pracy

en: ICQ Work Id 3
pl: 3. kontakt ICQ do pracy

note: Organizational fields
en: Organization
pl: Organizacja

en: Organizational Unit
pl: Jednostka organizacyjna

en: Office
pl: Biuro

en: Title
pl: Tytuł

en: Role
pl: Rola

en: Manager
pl: Menadżer

en: Assistant
pl: Asystent

note: Web fields
en: Homepage URL
pl: Adres URL strony domowej

en: Weblog URL
pl: Adres URL dziennika WWW

en: Video Conferencing URL
pl: Adres URL wideokonferencji

note: Photo/Logo
en: Photo
pl: Fotografia

note: Security fields
en: X.509 Certificate
pl: Certyfikat X.509

note: Contact categories
en: Category List
pl: Lista kategorii

en: Categories
pl: Kategorie

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
pl: Adres URI kalendarza

en: Free/Busy URL
pl: Adres URL informacji zajętości

en: ICS Calendar
pl: Kalendarz ICS

note: Misc fields
en: Spouse's Name
pl: Imię współmałżonka

en: Note
pl: Notka

en: Birth Date
pl: Data urodzenia

note: Make sure we have all categories
en: Anniversary
pl: Rocznica

en: List
pl: Lista

en: List Show Addresses
pl: Lista wyświetlanych adresów

note: Last modified time
en: Last Revision
pl: Ostatnia korekta

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book URI
pl: Adres URI książki

en: Unnamed List
pl: Lista kontaktów bez nazwy

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Birthday: %s
pl: Urodziny: %s

en: Anniversary: %s
pl: Rocznica: %s

en: Can't save calendar data: Malformed URI.
pl: Nie można zapisać danych kalendarza: Błędny adres URI.

en: Reply Requested: by
pl: Wymagana odpowiedź: do

en: Reply Requested: When convenient
pl: Wymagana odpowiedź: Kiedy wygodnie

en: Loading %s items
pl: Wczytywanie %s elementów

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Invalid server URI
pl: Niepoprawny adres URI serwera

en: Authentication failed
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się

en: Could not create thread for getting deltas
pl: Nie można utworzyć wątku pobierającego zmiany

en: Could not create cache file
pl: Nie można utworzyć pliku bufora

en: Could not create thread for populating cache
pl: Nie można utworzyć wątka wypełniającego bufor

en: Redirected to Invalid URI
pl: Przekierowanie na niepoprawny adres URI

en: Bad file format.
pl: Błędny format pliku.

en: Not a calendar.
pl: To nie jest kalendarz.

en: Could not retrieve weather data
pl: Nie można pobrać danych pogodowych

en: Fair
pl: Ładnie

en: Snow showers
pl: Przelotne opady śniegu

en: Snow
pl: Opady śniegu

en: Partly cloudy
pl: Częściowe zachmurzenie

en: Smoke
pl: Dym

en: Thunderstorms
pl: Burze

en: Cloudy
pl: Pochmurno

en: Drizzle
pl: Mżawka

en: Sunny
pl: Słonecznie

en: Dust
pl: Pył

en: Clear
pl: Wypogodzenia

en: Mostly cloudy
pl: Głównie zachmurzenia

en: Windy
pl: Wietrznie

en: Rain showers
pl: Przelotne opady deszczu

en: Foggy
pl: Mglisto

en: Rain/snow mixed
pl: Naprzemienne opady deszczu i śniegu

en: Sleet
pl: Deszcz ze śniegiem

en: Very hot/humid
pl: Upał/wilgotno

en: Blizzard
pl: Zamieć śnieżna

en: Freezing rain
pl: Marznący deszcz

en: Haze
pl: Zamglenia

en: Blowing snow
pl: Zamieć śnieżna

en: Freezing drizzle
pl: Marznąca mżawka

en: Very cold/wind chill
pl: Bardzo zimno/mroźny wiatr

en: Rain
pl: Deszcz

en: Weather: Sunny
pl: Pogoda: Słonecznie

en: Weather: Snow
pl: Pogoda: Śnieg

en: Weather: Partly Cloudy
pl: Pogoda: Częściowe zachmurzenie

en: Weather: Fog
pl: Pogoda: Mgła

en: Weather: Thunderstorms
pl: Pogoda: Burze

en: Weather: Cloudy
pl: Pogoda: Pochmurno

en: Weather: Rain
pl: Pogoda: Deszcz

en: %d%% chance of precipitation
pl: %d%% możliwość opadów

en: %.1fcm snow
pl: %.1f cm śniegu

en: %.1fin snow
pl: %.1f cali śniegu

en: %.1f-%.1fcm snow
pl: %.1f-%.1f cm śniegu

en: %.1f-%.1fin snow
pl: %.1f-%.1f cali śniegu

en: Untitled appointment
pl: Termin pozbawiony nazwy

en: 1st
pl: 1.

en: 2nd
pl: 2.

en: 3rd
pl: 3.

en: 4th
pl: 4.

en: 5th
pl: 5.

en: 6th
pl: 6.

en: 7th
pl: 7.

en: 8th
pl: 8.

en: 9th
pl: 9.

en: 10th
pl: 10.

en: 11th
pl: 11.

en: 12th
pl: 12.

en: 13th
pl: 13.

en: 14th
pl: 14.

en: 15th
pl: 15.

en: 16th
pl: 16.

en: 17th
pl: 17.

en: 18th
pl: 18.

en: 19th
pl: 19.

en: 20th
pl: 20.

en: 21st
pl: 21.

en: 22nd
pl: 22.

en: 23rd
pl: 23.

en: 24th
pl: 24.

en: 25th
pl: 25.

en: 26th
pl: 26.

en: 27th
pl: 27.

en: 28th
pl: 28.

en: 29th
pl: 29.

en: 30th
pl: 30.

en: 31st
pl: 31.

en: High
pl: Wysoki

en: Normal
pl: Zwykły

en: Low
pl: Niski

note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

note: FIXME: Try to get the parent uri so that we dont have to ask the password again
en: Enter password for %s to enable proxy for user %s
pl: Wprowadź hasło dla %s aby włączyć pośrednika sieciowego dla użytkownika %s

en: Enter password for %s (user %s)
pl: Wprowadź hasło dla %s (użytkownik %s)

en: Invalid argument
pl: Niepoprawny argument

en: Backend is busy
pl: Wsparcie jest zajęte

en: Repository is offline
pl: Repozytorium jest rozłączone

en: No such calendar
pl: Nie ma takiego kalendarza

en: Object not found
pl: Nie można odnaleźć obiektu

en: Invalid object
pl: Błędny obiekt

en: URI not loaded
pl: Nie można wczytać adresu URI

en: URI already loaded
pl: Adres URI jest już wczytany

en: Permission denied
pl: Brak uprawnień

en: Unknown User
pl: Nieznany użytkownik

en: Object ID already exists
pl: ID obiektu już istnieje

en: Protocol not supported
pl: Protokół nie jest obsługiwany

en: Operation has been cancelled
pl: Operacja została anulowana

en: Could not cancel operation
pl: Nie można anulować operacji

en: Authentication required
pl: Wymagane uwierzytelnienie

en: A CORBA exception has occurred
pl: Wystąpił wyjątek CORBA

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: No error
pl: bez błędu

en: "%s" expects no arguments
pl: "%s" nie wymaga argumentów

en: "%s" expects one argument
pl: "%s" wymaga jednego argumentu

en: "%s" expects the first argument to be a string
pl: "%s" wymaga, aby pierwszy argument był napisem

en: "%s" expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
pl: "%s" wymaga, aby pierwszy argument był z datą/czasem w formacie ISO 8601

en: "%s" expects two arguments
pl: "%s" wymaga dwóch argumentów

en: "%s" expects the first argument to be a time_t
pl: "%s" wymaga, aby pierwszy argument był liczbą określającą czas (time_t)

en: "%s" expects the second argument to be an integer
pl: "%s" wymaga, aby drugi argument był liczbą całkowitą

en: "%s" expects the second argument to be a time_t
pl: "%s" wymaga, aby drugi argument był liczbą określającą czas (time_t)

en: "%s" expects the second argument to be a string
pl: "%s" wymaga, aby drugi argument był napisem

en: "%s" expects the first argument to be either "any", "summary", or "description", or "location"
pl: "%s" wymaga, aby pierwszy argument miał jedną z wartości: "any" (dowolna), "summary" (zestawienie), "description" (opis) lub "location" (położenie)

en: "%s" expects at least one argument
pl: "%s" wymaga co najmniej jednego argumentu

en: "%s" expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
pl: "%s" wymaga, aby wszystkie argumenty były napisami, lub aby podany był dokładnie jeden argument, będący fałszem logicznym (#f)

en: Signing is not supported by this cipher
pl: Ten rodzaj kodowania nie obsługuje podpisywania

en: Signing message
pl: Podpisywanie listu

en: Verifying is not supported by this cipher
pl: Ten rodzaj kodowania nie obsługuje weryfikacji

en: Verifying message
pl: Weryfikowanie listu

en: Encryption is not supported by this cipher
pl: Ten rodzaj kodowania nie obsługuje szyfrowania

en: Encrypting message
pl: Szyfrowanie listu

en: Decryption is not supported by this cipher
pl: Ten rodzaj kodowania nie obsługuje deszyfrowania

en: Decrypting message
pl: Deszyfrowanie listu

en: You may not import keys with this cipher
pl: Nie można importować kluczy z użyciem tego kodowania

en: You may not export keys with this cipher
pl: Nie można eksportować kluczy z użyciem tego kodowania

en: Unable to create cache path
pl: Nie można utworzyć ścieżki schowka

en: Could not remove cache entry: %s: %s
pl: Nie można usunąć pozycji schowka: %s: %s

en: Could not write log entry: %s
    Further operations on this server will not be replayed when you
    reconnect to the network.
pl: Nie można zapisać wpisu dziennika: %s
    Kolejne operacje na tym serwerze nie będą mogły zostać odtworzone
    po ponownym podłączeniu do sieci.

en: Could not open `%s':
    %s
    Changes made to this folder will not be resynchronized.
pl: Nie można otworzyć "%s":
    %s
    Zmiany w tym folderze nie zostaną zsynchronizowane z serwerem.

en: Resynchronizing with server
pl: Ponowne synchronizowanie z serwerem

en: Copy folder content locally for offline operation
pl: Lokalne kopiowanie zawartości folderu dla operacji bez podłączenia

en: Downloading new messages for offline mode
pl: Pobieranie nowych wiadomości dla trybu bez podłączenia

en: Preparing folder '%s' for offline
pl: Przygotowywanie folderu "%s" do pracy bez podłączenia

en: You must be working online to complete this operation
pl: Do zakończenia tej operacji konieczne jest połączenie z siecią

en: Failed to create pipe to '%s': %s
pl: Nie można utworzyć potoku do "%s": %s

en: Failed to create child process '%s': %s
pl: Nie można utworzyć procesu potomnego "%s": %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
pl: Otrzymano niepoprawny strumień komunikatów z %s: %s

en: Syncing folders
pl: Synchronizowanie folderów

en: Error parsing filter: %s: %s
pl: Błąd przy analizie składni filtru: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
pl: Błąd przy wykonywaniu filtru: %s: %s

en: Unable to open spool folder
pl: Nie można otworzyć folderu kolejki

en: Unable to process spool folder
pl: Nie można przetworzyć folderu kolejki

en: Getting message %d (%d%%)
pl: Pobieranie %d. listu (%d%%)

en: Cannot open message
pl: Nie można otworzyć listu

en: Failed on message %d
pl: Niepowodzenie przy %d. liście

en: Syncing folder
pl: Synchronizowanie folderu

en: Complete
pl: Gotowe

en: Getting message %d of %d
pl: Pobieranie %d. listu z %d

en: Failed at message %d of %d
pl: Niepowodzenie przy liście %d z %d

en: Failed to retrieve message
pl: Nie można pobrać listu

en: Invalid arguments to (system-flag)
pl: Niepoprawne argumenty funkcji (system-flag)

en: Invalid arguments to (user-tag)
pl: Niepoprawne argumenty funkcji (user-tag)

en: Failed to create create child process '%s': %s
pl: Nie można utworzyć procesu potomnego "%s": %s

note: A filter search is a search through your filters, ie. your filters is the corpus being searched thru.
en: Error executing filter search: %s: %s
pl: Błąd przy wykonywaniu wyszukiwania przez filtr: %s: %s

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
pl: Błąd w wyrażeniu wyszukiwania: %s:
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
pl: Błąd przy wykonywaniu wyrażenia wyszukiwania %s:
    %s

en: (match-all) requires a single bool result
pl: (match-all) wymaga pojedynczego wyniku logicznego

en: (match-threads) not allowed inside match-all
pl: (match-threads) nie jest dopuszczalne wewnątz match-all

en: (match-threads) requires a match type string
pl: (match-threads) wymaga pasującego typu ciągu

en: (match-threads) expects an array result
pl: (match-threads) oczekuje wyniku uszeregowanego

en: (match-threads) requires the folder set
pl: (match-threads) wymaga folderu

en: Performing query on unknown header: %s
pl: Wykonywanie zapytania na nieznanym nagłówku: %s

en: Unsupported operation: append message: for %s
pl: Nieobsługiwana operacja: dołączenie listu: typ %s

en: Unsupported operation: search by expression: for %s
pl: Nieobsługiwana operacja: wyszukiwanie według wyrażenia: typ %s

en: Unsupported operation: search by uids: for %s
pl: Nieobsługiwana operacja: wyszukiwanie według uid: dla %s

en: Moving messages
pl: Przenoszenie listów

en: Copying messages
pl: Kopiowanie listów

en: Learning junk
pl: Nauka rozpoznawania śmieci

en: Learning non-junk
pl: Nauka rozpoznawania nie-śmieci

en: Filtering new message(s)
pl: Filtrowanie nowych wiadomości

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
pl: Napotkano nieoczekiwany komunikat opisujący stan GnuPG:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
pl: Nie można rozpoznać ID użytkownika gpg.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
pl: Nie można rozpoznać żądania podania hasła od GPG.

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: "%s"
pl: Należy podać ciąg znaków odblokowujący klucz dla
    użytkownika: "%s"

en: Cancelled.
pl: Anulowano.

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
pl: Nie można odblokować tajnego klucza: podano 3 niepoprawne ciągi znaków.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
pl: Nieoczekiwana odpowiedź od programu GnuPG: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
pl: Nie można zaszyfrować listu: nie podano poprawnych odbiorców.

note: always called on an i/o error
en: Failed to execute gpg: %s
pl: Nie można uruchomić gpg: %s

en: Could not generate signing data: %s
pl: Nie można wygenerować danych podpisujących: %s

en: Failed to execute gpg.
pl: Nie można uruchomić gpg.

en: This is a digitally signed message part
pl: To jest część listu podpisana cyfrowo

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
pl: Nie można zweryfikować podpisu listu: Niepoprawny format wiadomości

en: Cannot verify message signature: could not create temp file: %s
pl: Nie można zweryfikować podpisu listu: nie można utworzyć pliku tymczasowego: %s

en: Could not generate encrypting data: %s
pl: Nie można wygenerować danych szyfrujących: %s

en: This is a digitally encrypted message part
pl: To jest część listu zaszyfrowana cyfrowo

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
pl: Nie można odszyfrować części MIME: błąd na poziomie protokołu

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
pl: Nie można odszyfrować listu: Niepoprawny format wiadomości

en: Encrypted content
pl: Zaszyfrowana zawartość

en: Unable to parse message content
pl: Nie można przeanalizować zawartości listu

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Cannot build locking helper pipe: %s
pl: Nie można utworzyć potoku do pomocniczego programu blokującego: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
pl: Nie można utworzyć procesu dla pomocniczego programu blokującego: %s

en: Could not lock '%s': protocol error with lock-helper
pl: Nie można zablokować "%s": błąd przy komunikacji z programem blokującym

en: Could not lock '%s'
pl: Nie można zablokować "%s"

en: Could not create lock file for %s: %s
pl: Nie można utworzyć pliku blokady dla %s: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s. Try again later.
pl: Upłynął czas przeznaczony na uzyskanie blokady pliku %s. Spróbuj ponownie później.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
pl: Uzyskanie blokady za pomocą fcntl(2) nie powiodło się: %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
pl: Uzyskanie blokady za pomocą flock(2) nie powiodło się: %s

en: Could not check mail file %s: %s
pl: Nie można sprawdzić pliku z listami %s: %s

en: Could not open mail file %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku z listami %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
pl: Nie można otworzyć tymczasowego pliku z listami %s: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
pl: Zapisanie listu w pliku tymczasowym %s nie powiodło się: %s

en: Could not create pipe: %s
pl: Utworzenie potoku nie powiodło się: %s

en: Could not fork: %s
pl: Nie można utworzyć procesu: %s

en: Movemail program failed: %s
pl: Błąd programu przesyłającego pocztę: %s

en: (Unknown error)
pl: (Nieznany błąd)

en: Error reading mail file: %s
pl: Błąd przy odczycie pliku z listem: %s

en: Error writing mail temp file: %s
pl: Błąd przy zapisie do tymczasowego pliku z listami: %s

en: Error copying mail temp file: %s
pl: Błąd przy kopiowaniu tymczasowego pliku z listami: %s

en: parse error
pl: błąd składniowy

en: Cancelled
pl: Anulowano

en: cannot create thread
pl: nie można utworzyć wątku

en: Resolving: %s
pl: Wyszukiwanie: %s

en: Host lookup failed
pl: Wyszukanie adresu nie powiodło się

en: Host lookup failed: %s: %s
pl: Wyszukanie adresu nie powiodło się: %s: %s

en: Resolving address
pl: Wyszukiwanie adresu

en: Name lookup failed
pl: Wyszukanie nazwy nie powiodło się

en: Name lookup failed: %s
pl: Wyszukanie nazwy nie powiodło się: %s

en: Syncing messages in folder '%s' to disk
pl: Synchronizacja wiadomości w folderze "%s" na dysk

en: Cannot write offline journal for folder `%s': %s
pl: Nie można zapisać bez podłączenia dziennika dla folderu "%s": %s

en: Virtual folder email provider
pl: Dostarczyciel poczty dla folderów wirtualnych

en: For reading mail as a query of another set of folders
pl: Do odczytu poczty jako zapytania na innym zbiorze folderów

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
pl: Nie można załadować %s: System nie obsługuje ładowania modułów.

en: Could not load %s: %s
pl: Nie można wczytać %s: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
pl: Nie można wczytać %s: Brak kodu inicjującego w module.

en: No provider available for protocol `%s'
pl: Brak dostawcy dla protokołu "%s"

en: Anonymous
pl: Anonimowo

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
pl: Przy tej opcji łączenie z serwerem nastąpi przy użyciu anonimowego konta.

en: Authentication failed.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się.

en: Invalid email address trace information:
    %s
pl: Niepoprawne informacje identyfikujące poprzez adres e-mail:
    %s

en: Invalid opaque trace information:
    %s
pl: Niepoprawne nieprzejrzyste informacje identyfikujące:
    %s

en: Invalid trace information:
    %s
pl: Niepoprawne informacje identyfikujące:
    %s

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
pl: Przy tej opcji połączenie z serwerem nastąpi przy użyciu hasła CRAM-MD5, o ile będzie ono obsługiwane przez serwer.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
pl: Przy tej opcji połączenie z serwerem nastąpi przy użyciu hasła DIGEST-MD5, o ile będzie ono obsługiwane przez serwer.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
pl: Zbyt długie wezwanie serwera (>2048 oktetów)

en: Server challenge invalid
pl: Niepoprawne wezwanie serwera

en: Server challenge contained invalid "Quality of Protection" token
pl: Wezwanie serwera zawierało niepoprawny token "Quality of Protection" (jakość ochrony)

en: Server response did not contain authorization data
pl: Odpowiedź serwera nie zawiera danych o autoryzacji

en: Server response contained incomplete authorization data
pl: Odpowiedź serwera zawiera niekompletne dane o autoryzacji

en: Server response does not match
pl: Niepotwierdzona odpowiedź serwera

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
pl: Opcja ta spowoduje łączenie z serwerem przy wykorzystaniu uwierzytelniania Kerberos 4.

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
pl: Podany mechanizm nie jest obsługiwany przez określoną metodę uwierzytelniania lub nie jest rozpoznawany przez implementację.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
pl: Podany parametr nazwa_celu został niepoprawnie utworzony.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
pl: Podany parametr nazwa_celu zawiera niepoprawną nazwę lub nazwę nieobsługiwanego typu.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
pl: Parametr input_token zawiera inne przyłącza kanałów w stosunku do podawanych przez parametr input_chan_bindings.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
pl: Parametr input_token zawiera podpis niepoprawny, lub taki, który nie może zostać zweryfikowany.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
pl: Podane dane uwierzytelniania nie są poprawne dla inicjacji kontekstu, lub uchwyt tych danych nie wskazuje na nie.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
pl: Podany uchwyt kontekstu nie odnosi się do poprawnego kontekstu.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
pl: Sprawdzenie spójności elementu input_token nie powiodło się.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
pl: Sprawdzenie spójności danych uwierzytelniania nie powiodło się.

en: The referenced credentials have expired.
pl: Wskazane dane uwierzytelniania są przeterminowane.

en: Bad authentication response from server.
pl: Niepoprawna odpowiedź serwera na uwierzytelnienie.

en: Unsupported security layer.
pl: Nieobsługiwana warstwa bezpieczeństwa.

en: This option will connect to the server using Kerberos 4 authentication.
pl: Opcja ta spowoduje łączenie z serwerem przy wykorzystaniu uwierzytelniania Kerberos 4.

en: Could not get Kerberos ticket:
    %s
pl: Nie można pobrać biletu Kerberosa:
    %s

en: Login
pl: Logowanie

en: This option will connect to the server using a simple password.
pl: Przy tej opcji połączenie z serwerem nastąpi przy użyciu hasła w postaci czystego tekstu.

en: Unknown authentication state.
pl: Nieznany stan uwierzytelnienia.

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
pl: Opcja ta spowoduje łączenie z serwerem opartym na systemie Windows przy użyciu mechanizmu NTLM / Secure Password Authentication.Kerberos 4.

en: POP before SMTP
pl: POP przed SMTP

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
pl: Ta opcja spowoduje uwierzytelnienie połączenia POP przed wykorzystaniem SMTP

en: POP Source URI
pl: URI źródła POP

en: POP Before SMTP auth using an unknown transport
pl: Uwierzytelnianie POP przed SMTP z użyciem nieznanego transportu

en: POP Before SMTP auth using a non-pop source
pl: POP przed SMTP przy użyciu źródła nie będącego typu pop

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
pl: Nie powiodła się kompilacja wyrażenia regularnego: %s: %s

en: URL '%s' needs a username component
pl: W adresie URL "%s" wymagana jest nazwa użytkownika

en: URL '%s' needs a host component
pl: W adresie URL "%s" wymagana jest nazwa komputera

en: URL '%s' needs a path component
pl: W adresie URL "%s" wymagana jest ścieżka

en: Could not create directory %s:
    %s
pl: Nie można utworzyć katalogu %s:
    %s

en: Cannot find certificate for '%s'
pl: Nie można odnaleźć certyfikatu dla "%s"

en: Cannot create CMS message
pl: Nie można utworzyć wiadomości CMS

en: Cannot create CMS signed data
pl: Nie można utworzyć danych podpisanych CMS

en: Cannot attach CMS signed data
pl: Nie można załączyć danych podpisanych CMS

en: Cannot attach CMS data
pl: Nie można załączyć danych CMS

en: Cannot create CMS Signer information
pl: Nie można utworzyć informacji podpisującego CMS

en: Cannot find certificate chain
pl: Nie można odnaleźć łańcucha certyfikującego

en: Cannot add CMS Signing time
pl: Nie można dodać czasu podpisania CMS

en: Encryption certificate for '%s' does not exist
pl: Certyfikat szyfrujący dla "%s" nie istnieje

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
pl: Nie można dodać atrybutu SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
pl: Nie można dodać atrybutu MS SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add encryption certificate
pl: Nie można dodać certyfikatu szyfrującego

en: Cannot add CMS Signer information
pl: Nie można dodać informacji podpisującego CMS

en: Cannot create encoder context
pl: Nie można utworzyć kontekstu szyfratora

en: Failed to add data to CMS encoder
pl: Dodanie danych do szyfratora CMS nie powiodło się

en: Failed to encode data
pl: Szyfrowanie danych nie powiodło się

en: Unverified
pl: Niezweryfikowany

en: Good signature
pl: Poprawny podpis

en: Bad signature
pl: Nieprawidłowy podpis

en: Content tampered with or altered in transit
pl: Zawartość sfałszowana lub naruszona podczas przekazu

en: Signing certificate not found
pl: Nie znaleziono certyfikatu podpisującego

en: Signing certificate not trusted
pl: Niewiarygodny certyfikat podpisujący

en: Signature algorithm unknown
pl: Nieznany algorytm podpisu

en: Signature algorithm unsupported
pl: Nieobsługiwany algorytm podpisu

en: Malformed signature
pl: Niepoprawnie zbudowany podpis

en: Processing error
pl: Błąd przetwarzania

en: No signed data in signature
pl: Brak podpisanych danych w podpisie

en: Digests missing from enveloped data
pl: Brak deklaracji w opakowanych danych

en: Cannot calculate digests
pl: Nie można wyliczyć deklaracji

en: Cannot set message digests
pl: Nie można ustawić deklaracji listu

en: Certificate import failed
pl: Zaimportowanie certyfikatu nie powiodło się

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
pl: Certyfikat jest jedyną wiadomością, nie można zweryfikować certyfikatów

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
pl: Certyfikat jest jedyną wiadomością, certyfikaty zaimportowane i zweryfikowane

en: Cannot find signature digests
pl: Nie można odnaleźć streszczenia podpisu

en: Signer: %s <%s>: %s
pl: Podpisujący: %s <%s>: %s

en: Decoder failed
pl: Dekoder zakończył pracę z błędem

en: Cannot find certificate for `%s'
pl: Nie można odnaleźć certyfikatu dla "%s"

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
pl: Nie można odnaleźć wspólnego algorytmu szyfrowania całości

note: PORT_GetError(); ??
en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
pl: Nie można przydzielić miejsca dla klucza szyfrowania całości

en: Cannot create CMS Message
pl: Nie można utworzyć wiadomości CMS

en: Cannot create CMS Enveloped data
pl: Nie można utworzyć opakowanych danych CMS

en: Cannot attach CMS Enveloped data
pl: Nie można dołączyć opakowanych danych CMS

en: Cannot attach CMS data object
pl: Nie można dołączyć obiektu danych CMS

en: Cannot create CMS Recipient information
pl: Nie można utworzyć informacji odbiorcy CMS

en: Cannot add CMS Recipient information
pl: Nie można dodać informacji odbiorcy CMS

en: Failed to add data to encoder
pl: Nie można dodać danych do szyfratora

en: Decoder failed, error %d
pl: Dekoder zakończył pracę z błędem %d

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
pl: Deszyfrowanie S/MIME: Nie znaleziono zaszyfrowanej zawartości

en: import keys: unimplemented
pl: importowanie kluczy: niezaimplementowane

en: export keys: unimplemented
pl: eksportowanie kluczy: niezaimplementowane

en: Cannot get folder: Invalid operation on this store
pl: Nie można pobrać folderu: Niepoprawna operacja na tym miejscu przechowywania

en: Cannot create folder `%s': folder exists
pl: Nie można utworzyć folderu "%s": folder istnieje

en: Cannot create folder: Invalid operation on this store
pl: Nie można utworzyć folderu: Niepoprawna operacja na tym miejscu przechowywania

en: Cannot create folder: %s: folder exists
pl: Nie można utworzyć folderu: %s: folder istnieje

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
pl: Nie można usunąć folderu: %s: Niepoprawna operacja

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
pl: Nie można zmienić nazwy folderu: %s: Niepoprawna operacja

note: the name of the Trash folder, used for deleted messages
en: Trash
pl: Śmietnik

note: the name of the Junk folder, used for spam messages
en: Junk
pl: Śmieć

en: Unable to get issuer's certificate
pl: Nie można uzyskać certyfikatu wydawcy

en: Unable to get Certificate Revocation List
pl: Nie można uzyskać listy unieważnionych certyfikatów (CRL)

en: Unable to decrypt certificate signature
pl: Nie można odszyfrować podpisu certyfikatu

en: Unable to decrypt Certificate Revocation List signature
pl: Nie można odszyfrować podpisu listy unieważnionych certyfikatów (CRL)

en: Unable to decode issuer's public key
pl: Nie można odkodować klucza publicznego wydawcy

en: Certificate signature failure
pl: Błędny podpis certyfikatu

en: Certificate Revocation List signature failure
pl: Błędny podpis listy unieważnionych certyfikatów (CRL)

en: Certificate not yet valid
pl: Certyfikat nie jest jeszcze ważny

en: Certificate has expired
pl: Certyfikat uległ przedawnieniu

en: CRL not yet valid
pl: CRL nie jest jeszcze poprawna

en: CRL has expired
pl: CRL uległa przedawnieniu

en: Error in CRL
pl: Błąd w zawartości CRL

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Zero-depth self-signed certificate
pl: Samodzielnie podpisany certyfikat bez łańcucha

en: Self-signed certificate in chain
pl: Samodzielnie podpisany certyfikat w łańcuchu

en: Unable to get issuer's certificate locally
pl: Nie można lokalnie uzyskać certyfikatu wydawcy

en: Unable to verify leaf signature
pl: Nie można zweryfikować pola dostępu dla służb wymiaru sprawiedl.

en: Certificate chain too long
pl: Zbyt długi łańcuch certyfikatów

en: Certificate Revoked
pl: Certyfikat został unieważniony

en: Invalid Certificate Authority (CA)
pl: Nie poprawny ośrodek certyfikacji (CA)

en: Path length exceeded
pl: Przekroczono długość ścieżki

en: Invalid purpose
pl: Nieznana przyczyna

en: Certificate untrusted
pl: Niewiarygodny certyfikat

en: Certificate rejected
pl: Certyfikat odrzucony

en: Subject/Issuer mismatch
pl: Nieodpowiedni podmiot/wydawca

en: AKID/SKID mismatch
pl: Nieodpowiedni AKID/SKID

en: AKID/Issuer serial mismatch
pl: Nieodpowiedni AKID/numer seryjny wydawcy

en: Key usage does not support certificate signing
pl: Użycie klucza nie obejmuje podpisywania certyfikatów

en: Error in application verification
pl: Błąd przy weryfikacji aplikacji

en: Issuer:            %s
    Subject:           %s
    Fingerprint:       %s
    Signature:         %s
pl: Wydawca:           %s
    Podmiot:           %s
    Odcisk:            %s
    Podpis:            %s

en: GOOD
pl: POPRAWNY

en: BAD
pl: NIEPOPRAWNY

en: Bad certificate from %s:
    
    %s
    
    %s
    
    Do you wish to accept anyway?
pl: Niepoprawny certyfikat od %s:
    
    %s
    
    %s
    
    Czy pomimo tego chcesz go zaakceptować?

note: construct our user prompt
en: SSL Certificate check for %s:
    
    %s
    
    Do you wish to accept?
pl: Sprawdzenie certyfikatu SSL dla %s:
    
    %s
    
    Czy chcesz go zaakceptować?

en: Certificate problem: %s
    Issuer: %s
pl: Problem z certyfikatem: %s
    Wydawca: %s

en: Bad certificate domain: %s
    Issuer: %s
pl: Niepoprawna domena certyfikatu: %s
    Wydawca: %s

en: Certificate expired: %s
    Issuer: %s
pl: Certyfikat uległ przedawnieniu: %s
    Wydawca: %s

en: Certificate revocation list expired: %s
    Issuer: %s
pl: Lista unieważnionych certyfikatów uległa przedawnieniu: %s
    Wydawca: %s

en: Could not parse URL `%s'
pl: Nie można rozpoznać URL-a "%s"

en: Error storing `%s': %s
pl: Błąd przy zapisywaniu "%s": %s

en: No such message %s in %s
pl: Brak listu %s w %s.

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
pl: Nie można skopiować lub przenieść listów do folderu wirtualnego

en: Unmatched
pl: Niedopasowane

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
pl: Nie można usunąć folderu: %s: Folder nie istnieje

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
pl: Nie można zmienić nazwy folderu %s: Folder nie istnieje

en: Cannot copy messages to the Trash folder
pl: Nie można skopiować wiadomości do folderu śmietnika

en: Cannot copy messages to the Junk folder
pl: Nie można skopiować wiadomości do folderu śmieci

en: Cannot get message: %s
      %s
pl: Nie można pobrać listu: %s
      %s

en: No such message
pl: Nie ma takiego listu

en: User cancelled
pl: Operacja anulowana

en: Cannot get message %s: %s
pl: Nie można pobrać listu %s: %s

en: This message is not available in offline mode.
pl: Wiadomość nie jest dostępna w trybie bez podłączenia.

en: Could not get message
pl: Nie można pobrać wiadomości

en: Could not load summary for %s
pl: Nie można wczytać zestawienia dla %s

en: Cannot create message: %s
pl: Nie można utworzyć wiadomości: %s

en: Cannot append message to folder `%s': %s
pl: Nie można dołączyć listu do folderu "%s": %s

en: Cannot get folder container %s
pl: Nie można pobrać kontenera folderu %s

en: Cannot append message in offline mode: cache unavailable
pl: Nie można dołączyć listu w trybie bez podłączenia: bufor nie jest dostępny

en: Cannot append message in offline mode: %s
pl: Nie można dołączyć listu w trybie bez podłączenia: %s

en: Checking for new mail
pl: Sprawdzanie nowej poczty

en: Check for new messages in all folders
pl: Sprawdzanie nowych listów we wszystkich folderach

en: Options
pl: Opcje

en: Apply filters to new messages in Inbox on this server
pl: Zastosowanie filtrów na nowych wiadomościach w Nadchodzących na tym serwerze

en: Check new messages for Junk contents
pl: Sprawdzanie nowych listów pod kątem śmieci

en: Only check for Junk messages in the INBOX folder
pl: Sprawdzanie śmieci tylko w folderze INBOX

en: Automatically synchronize account locally
pl: Automatyczne synchronizowanie konta lokalnie

en: SOAP Settings
pl: Ustawienia SOAP

en: Post Office Agent SOAP Port:
pl: Port agenta pocztowego SOAP:

en: For accessing Novell GroupWise servers
pl: Dla dostępu do serwerów Novell GroupWise

en: Password
pl: Hasło

en: This option will connect to the GroupWise server using a plaintext password.
pl: Przy tej opcji połączenie z serwerem GroupWise nastąpi przy użyciu hasła w postaci czystego tekstu.

en: Host or user not available in url
pl: Komputer lub użytkownik niedostępny w adresie URL

en: %sPlease enter the GroupWise password for %s@%s
pl: %sPodaj hasło GroupWise dla %s@%s

en: You didn't enter a password.
pl: Nie wprowadzono hasła.

en: Unable to authenticate to GroupWise server.
pl: Nie można uwierzytelnić na serwerze GroupWise.

en: Some features may not work correctly with your current server version
pl: Część funkcji może nie działać poprawnie z bieżącą wersją serwera

en: No such folder %s
pl: Folder "%s" nie istnieje

en: Fetching summary information for new messages
pl: Pobieranie informacji podsumowujących nowe listy

en: Cannot get folder info in offline mode.
pl: Nie można pobrać informacji folderu w trybie bez podłączenia.

en: Cannot create GroupWise folders in offline mode.
pl: Nie można utworzyć folderów GroupWise w trybie bez podłączenia.

en: Cannot delete GroupWise folders in offline mode.
pl: Nie można usunąć folderów GroupWise w trybie bez podłączenia.

en: Cannot rename GroupWise folders in offline mode.
pl: Nie można zmienić nazwy folderów GroupWise w trybie bez podłączenia.

en: Cannot rename Groupwise folder `%s' to `%s'
pl: Nie można zmienić nazwy folderu GroupWise "%s" na "%s"

en: GroupWise server %s
pl: Serwer GroupWise %s

en: GroupWise service for %s on %s
pl: Usługa GroupWise dla %s na %s

en: GroupWise mail delivery via %s
pl: Dostarczanie listów GroupWise poprzez %s

en: Sending Message
pl: Wysyłanie listu

en: Operation cancelled
pl: Operacja anulowana

en: Server unexpectedly disconnected: %s
pl: Serwer nieoczekiwanie przerwał połączenie: %s

note: for imap ALERT codes, account user@host we might get a ']' from a BAD response since we +12, but who cares?
en: Alert from IMAP server %s@%s:
    %s
pl: Alarm zgłoszony przez serwer IMAP %s@%s:
    %s

en: Unexpected response from IMAP server: %s
pl: Nieoczekiwana odpowiedź od serwera IMAP: %s

en: IMAP command failed: %s
pl: Nie powiodło się polecenie IMAP: %s

en: Server response ended too soon.
pl: Odpowiedź serwera zakończyła się zbyt wcześnie.

en: IMAP server response did not contain %s information
pl: Odpowiedź serwera IMAP nie zawiera informacji %s

en: Unexpected OK response from IMAP server: %s
pl: Nieoczekiwana odpowiedź OK od serwera IMAP: %s

en: Could not create directory %s: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu %s: %s

en: Folder was destroyed and recreated on server.
pl: Folder na serwerze został usunięty i utworzony ponownie.

note: Check UIDs and flags of all messages we already know of.
en: Scanning for changed messages
pl: Wyszukiwanie zmodyfikowanych listów

en: Unable to retrieve message: %s
pl: Nie można pobrać listu: %s

en: This message is not currently available
pl: Ten list jest obecnie niedostępny

en: Incomplete server response: no information provided for message %d
pl: Niepełna odpowiedź serwera: brak informacji dla listu %d

en: Incomplete server response: no UID provided for message %d
pl: Niepełna odpowiedź serwera: brak UID dla listu %d

en: Unexpected server response: Identical UIDs provided for messages %d and %d
pl: Nieoczekiwana odpowiedź serwera: Identyczne UID dla listów %d oraz %d

en: Could not find message body in FETCH response.
pl: Nie można odnaleźć treści listu w odpowiedzi na FETCH.

en: Could not open cache directory: %s
pl: Nie można otworzyć katalogu cache: %s

en: Failed to cache message %s: %s
pl: Nie można zapisać listu %s w cache: %s

en: Failed to cache %s: %s
pl: Nie można zapisać w cache %s: %s

en: Checking for New Mail
pl: Sprawdzanie nowej poczty

en: C_heck for new messages in all folders
pl: _Sprawdzanie nowych listów we wszystkich folderach

en: Connection to Server
pl: Połączenie z serwerem

en: _Use custom command to connect to server
pl: _Własne polecenie do połączenia z serwerem

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Folders
pl: Foldery

en: _Show only subscribed folders
pl: Wyśw_ietlanie tylko zasubskrybowanych folderów

en: O_verride server-supplied folder namespace
pl: _Nadpisanie przestrzeni nazw folderu podanej przez serwer

en: Namespace
pl: Przestrzeń nazw

en: _Apply filters to new messages in INBOX on this server
pl: _Zastosowywanie filtrów do nowych listów w INBOX na tym serwerze

en: Check new messages for _Junk contents
pl: Sprawdzanie nowych listów pod kątem _spamu

en: Only check for Junk messa_ges in the INBOX folder
pl: Sprawdzanie spa_mu tylko w folderze INBOX

en: Automatically synchroni_ze remote mail locally
pl: Automatyczne synch_ronizowanie zdalnej poczty lokalnie

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
pl: Przeglądanie i przechowywanie poczty na serwerach IMAP.

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
pl: Przy tej opcji połączenie z serwerem IMAP nastąpi przy użyciu hasła w postaci czystego tekstu.

en: IMAP server %s
pl: Serwer IMAP %s

en: IMAP service for %s on %s
pl: usługa IMAP dla %s na %s

en: Could not connect to %s: %s
pl: Nie można nawiązać połączenia z %s: %s

en: SSL unavailable
pl: SSL nie jest dostępny

en: Connection cancelled
pl: Anulowano połączenie

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem IMAP %s w trybie bezpiecznym: %s

en: STARTTLS not supported
pl: STARTTLS nie jest obsługiwane

en: SSL negotiations failed
pl: Negocjacja SSL nie powiodła się

en: SSL is not available in this build
pl: SSL nie jest dostępne w tej kopii

en: Could not connect with command "%s": %s
pl: Nie można nawiązać połączenia poleceniem "%s": %s

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
pl: Nadchodzące

en: IMAP server %s does not support requested authentication type %s
pl: Serwer IMAP-a %s nie obsługuje wymaganego typu uwierzytelniania %s

en: No support for authentication type %s
pl: Brak obsługi typu uwierzytelniania %s

en: %sPlease enter the IMAP password for %s@%s
pl: %sPodaj hasło IMAP dla %s@%s

en: Unable to authenticate to IMAP server.
    %s
pl: Nie można dokonać uwierzytelnienia na serwerze IMAP.
    %s

en: The folder name "%s" is invalid because it contains the character "%c"
pl: Nazwa folderu "%s" jest niepoprawna, ponieważ zawiera znak "%c"

en: The parent folder is not allowed to contain subfolders
pl: Folder nadrzędny nie może zawierać folderów podrzędnych

en: Cannot create folder `%s': folder exists.
pl: Nie można utworzyć folderu "%s": folder istnieje.

en: Unknown parent folder: %s
pl: Nieznany folder nadrzędny: %s

en: Failed sending command to IMAP server %s: %s
pl: Nie powiodło się wysłanie polecenia do serwera IMAP %s: %s

en: Unexpected response from IMAP4 server %s: %s
pl: Nieoczekiwana odpowiedź od serwera IMAP4 %s: %s

en: Unexpected greeting from IMAP server %s.
pl: Nieoczekiwane przywitanie od serwera IMAP %s.

en: Cannot select folder `%s': Invalid mailbox name
pl: Nie można wybrać folderu "%s": Niepoprawna nazwa skrzynki

en: Cannot select folder `%s': Bad command
pl: Nie można wybrać folderu "%s": Błędne polecenie

en: IMAP4 server %s unexpectedly disconnected: %s
pl: Serwer IMAP4 %s nieoczekiwanie przerwał połączenie: %s

en: Enable Mailing-List detection required for some filter and vFolder rules
pl: Wykrywanie listy dyskusyjnej wymagane dla regół niektórych filtrów i vFolderów

en: Cannot access folder `%s': %s
pl: Brak dostępu do folderu "%s": %s

en: Cannot sync flags to folder `%s': Unknown
pl: Nie można zsynchronizować flag folderu "%s": Nieznane

en: Cannot sync flags to folder `%s': Bad command
pl: Nie można zsynchronizować flag folderu "%s": Błędne polecenie

en: Cannot expunge folder `%s': Unknown
pl: Nie można opróżnić folderu "%s": Nieznane

en: Cannot expunge folder `%s': Bad command
pl: Nie można opróżnić folderu "%s": Błędne polecenie

en: Cannot get message %s from folder `%s': No such message
pl: Nie można pobrać listu %s z folderu %s: Nie ma takiej wiadomości

en: Cannot get message %s from folder `%s': Bad command
pl: Nie można pobrać listu %s z folderu %s: Błędne polecenie

en: Cannot append message to folder `%s': Folder is read-only
pl: Nie można dołączyć listu do folderu "%s": Folder jest tylko do odczytu

en: Cannot append message to folder `%s': Unknown error
pl: Nie można dołączyć listu do folderu "%s": Nieznany błąd

en: Cannot append message to folder `%s': Bad command
pl: Nie można dołączyć listu do folderu "%s": Błędne polecenie

en: Cannot move messages from folder `%s' to folder `%s': Unknown
pl: Nie można przenieść listu z folderu "%s" do folderu "%s": Nieznany

en: Cannot copy messages from folder `%s' to folder `%s': Unknown
pl: Nie można skopiować listu z folderu "%s" do folderu "%s": Nieznany

en: Cannot move messages from folder `%s' to folder `%s': Bad command
pl: Nie można przenieść listu z folderu "%s" do folderu "%s": Błędne polecenie

en: Cannot copy messages from folder `%s' to folder `%s': Bad command
pl: Nie można skopiować listu z folderu "%s" do folderu "%s": Błędne polecenie

en: IMAP4rev1
pl: IMAPv4rev1

en: For reading and storing mail on IMAPv4rev1 servers.
pl: Przeglądanie i przechowywanie poczty na serwerach IMAPv4rev1.

en: This option will connect to the IMAPv4rev1 server using a plaintext password.
pl: Przy tej opcji połączenie z serwerem IMAPv4rev1 nastąpi przy użyciu hasła w postaci czystego tekstu.

en: Cannot authenticate to IMAP server %s using the %s authentication mechanism
pl: Nie można uwierzytelnić w serwerze IMAP %s przy użyciu mechanizmu uwierzytelniania %s

en: %sPlease enter the IMAP password for %s on host %s
pl: %sPodaj hasło IMAP dla %s na serwerze %s

en: Cannot authenticate to IMAP server %s using %s
pl: Nie można uwierzytelnić na serwerze IMAP %s przy użyciu %s

en: Cannot create IMAP folders in offline mode.
pl: Nie można utworzyć folderów IMAP w trybie bez podłączenia.

en: Cannot get folder `%s' on IMAP server %s: Unknown
pl: Nie można pobrać folderu "%s" na serwerze IMAP %s: Nieznany

en: Cannot create folder `%s': Invalid mailbox name
pl: Nie można utworzyć folderu "%s": Niepoprawna nazwa skrzynki

en: Cannot create folder `%s': Bad command
pl: Nie można utworzyć folderu "%s": Błędne polecenie

en: Cannot delete folder `%s': Special folder
pl: Nie można usunąć folderu "%s": Folder specjalny

en: Cannot delete IMAP folders in offline mode.
pl: Nie można usunąć folderów IMAP w trybie bez podłączenia.

en: Cannot delete folder `%s': Invalid mailbox name
pl: Nie można usunąć folderu "%s": Niepoprawna nazwa skrzynki

en: Cannot delete folder `%s': Bad command
pl: Nie można usunąć folderu "%s": Niepoprawne polecenie

en: Cannot rename folder `%s' to `%s': Special folder
pl: Nie można zmienić nazwy folderu "%s" na "%s": Folder specjalny

en: Cannot rename IMAP folders in offline mode.
pl: Nie można zmienić nazw folderów IMAP w trybie bez podłączenia.

en: Cannot rename folder `%s' to `%s': Invalid mailbox name
pl: Nie można zmienić nazwy folderu "%s" na "%s": Niepoprawna nazwa skrzynki

en: Cannot rename folder `%s' to `%s': Bad command
pl: Nie można zmienić nazwy folderu "%s" na "%s": Błędne polecenie

en: Cannot get %s information for pattern `%s' on IMAP server %s: %s
pl: Nie można pobrać informacji %s dla wzorca "%s" na serwerze IMAP %s: %s

en: Bad command
pl: Błędne polecenie

en: Cannot subscribe to IMAP folders in offline mode.
pl: Nie można zasubskrybować folderów IMAP w trybie bez podłączenia.

en: Cannot subscribe to folder `%s': Invalid mailbox name
pl: Nie można zasubskrybować folderu "%s": Niepoprawna nazwa skrzynki

en: Cannot subscribe to folder `%s': Bad command
pl: Nie można zasubskrybować folderu "%s": Błędne polecenie

en: Cannot unsubscribe from IMAP folders in offline mode.
pl: Nie można odsubskrybować folderów IMAP w trybie bez podłączenia.

en: Cannot unsubscribe from folder `%s': Invalid mailbox name
pl: Nie można odsubskrybować folderu "%s": Niepoprawna nazwa skrzynki

en: Cannot unsubscribe from folder `%s': Bad command
pl: Nie można odsubskrybować folderu "%s": Błędne polecenie

en: Fetching envelopes for new messages
pl: Pobieranie nagłówków nowych listów

en: Unexpected token in response from IMAP server %s:
pl: Nieoczekiwan odpowiedź od serwera IMAP %s:

en: No data
pl: Brak danych

en: IMAP server %s unexpectedly disconnected: %s
pl: Serwer IMAP %s nieoczekiwanie przerwał połączenie: %s

en: Message storage
pl: Miejsce przechowywania listów

en: Experimental IMAP 4(.1) client
    This is untested and unsupported code, you want to use plain imap instead.
    
     !!! DO NOT USE THIS FOR PRODUCTION EMAIL  !!!
pl: Eksperymantalny klient IMAP 4(.1)
    Jest to kod nieprzetestowany i bez wsparcia technicznego, lepiej użyć zwykłego IMAP.
    !!! NIE UŻYWAJ W ŚRODOWISKU PRODUKCYJNYM !!!

en: Could not connect to %s (port %s): %s
pl: Nie można nawiązać połączenia z %s (port %s): %s

en: Could not connect to POP server on %s
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem POP na %s

en: Index message body data
pl: Dane wiadomości indeksowej

en: Use the `.folders' folder summary file (exmh)
pl: Użycie pliku ".folders" z zestawieniem informacji o folderach (exmh)

en: MH-format mail directories
pl: Katalogi z listami formacie MH

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
pl: Przechowywanie lokalnej poczty w katalogach podobnych do MH.

en: Local delivery
pl: Dostarczanie lokalne

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox formated spools into folders managed by Evolution.
pl: Pobieranie (przenoszenie) lokalnej poczty ze standardowych kolejek w formacie mbox do folderów zarządzanych przez Evolution.

en: Apply filters to new messages in INBOX
pl: Zastosowywanie filtrów w odniesieniu do nowych listów w INBOX

en: Maildir-format mail directories
pl: Katalogi z listami formacie Maildir

en: For storing local mail in maildir directories.
pl: Przechowywanie lokalnej poczty w katalogach Maildir.

en: Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
pl: Zapisywanie nagłówków opisujących stan w formacie programów Elm/Pine/Mutt

en: Standard Unix mbox spool or directory
pl: Standardowa uniksowa kolejka w formacie mbox lub katalog

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
pl: Odczyt i przechowywanie lokalnej poczty w zewnętrznych standardowych plikach.
    kolejek w formacie mbox. Opcji tej można użyć do odczytu drzewa folderów
    obsługiwanego przez programy Elm, Pine czy Mutt.

en: Store root %s is not an absolute path
pl: Lokalizacja nadrzędna miejsca przechowywania %s nie jest ścieżką bezwzględną

en: Store root %s is not a regular directory
pl: Lokalizacja nadrzędna miejsca przechowywania %s nie jest zwykłym katalogiem

en: Cannot get folder: %s: %s
pl: Nie można pobrać folderu: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
pl: Lokalne miejsca przechowywania nie mają skrzynki nadchodzącej

en: Local mail file %s
pl: Lokalny plik z listami %s

en: Could not rename folder %s to %s: %s
pl: Nie można zmienić nazwy folderu %s na %s: %s

en: Could not rename '%s': %s
pl: Nie można zmienić nazwy "%s": %s

en: Could not delete folder summary file `%s': %s
pl: Nie można usunąć pliku z zestawieniem folderu "%s": %s

en: Could not delete folder index file `%s': %s
pl: Nie można usunąć pliku "%s" z indeksem folderu: %s

en: Could not delete folder meta file `%s': %s
pl: Nie można usunąć meta pliku folderu "%s": %s

en: Could not save summary: %s: %s
pl: Nie można zapisać zestawienia: %s: %s

en: Unable to add message to summary: unknown reason
pl: Nie można dodać listu do zestawienia: przyczyna nieznana

en: Maildir append message cancelled
pl: Anulowano dołączenie listu do katalogu Maildir

en: Cannot append message to maildir folder: %s: %s
pl: Nie można dołączyć listu do folderu w formacie maildir: %s: %s

en: Cannot get message: %s from folder %s
      %s
pl: Nie można pobrać listu: %s z folderu %s
      %s

en: Invalid message contents
pl: Niepoprawna zawartość listu

en: Cannot create folder `%s': %s
pl: Nie można utworzyć folderu "%s": %s

en: Cannot get folder `%s': %s
pl: Nie można pobrać folderu "%s": %s

en: Cannot get folder `%s': folder does not exist.
pl: Nie można pobrać folderu "%s": folder nie istnieje.

en: Cannot get folder `%s': not a maildir directory.
pl: Nie można pobrać folderu "%s": nie jest katalogiem z listami w formacie maildir.

en: Could not delete folder `%s': %s
pl: Nie można usunąć folderu "%s": %s

en: not a maildir directory
pl: to nie katalog z listami w formacie maildir

en: Could not scan folder `%s': %s
pl: Nie można przeszukać folderu "%s": %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
pl: Nie można otworzyć katalogu z listami ze ścieżki: %s: %s

en: Checking folder consistency
pl: Sprawdzanie spójności folderu

en: Checking for new messages
pl: Wyszukiwanie nowych listów

en: Storing folder
pl: Zapisywanie folderu

en: Cannot create folder lock on %s: %s
pl: Nie można utworzyć blokady folderu dla %s: %s

en: Cannot open mailbox: %s: %s
pl: Nie można otworzyć skrzynki: %s: %s

en: Mail append cancelled
pl: Anulowano dołączenie listu

en: Cannot append message to mbox file: %s: %s
pl: Nie można dołączyć listu do pliku mbox: %s: %s

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
pl: Folder jest uszkodzony w sposób uniemożliwiający naprawę.

en: Message construction failed.
pl: Utworzenie listu nie powiodło się.

en: Cannot create a folder by this name.
pl: Nie można utworzyć folderu o tej nazwie.

en: Cannot get folder `%s': not a regular file.
pl: Nie można pobrać folderu "%s": to nie jest zwykły plik.

en: Could not delete folder `%s':
    %s
pl: Nie można usunąć folderu "%s":
    %s

en: `%s' is not a regular file.
pl: "%s" nie jest zwykłym plikiem.

en: Folder `%s' is not empty. Not deleted.
pl: Folder "%s" nie jest pusty. Nie został usunięty.

en: Cannot create directory `%s': %s.
pl: Nie można utworzyć katalogu "%s": %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
pl: Nie można utworzyć folderu: %s: %s

en: Folder already exists
pl: Folder już istnieje

en: The new folder name is illegal.
pl: Nowa nazwa folderu jest niedozwolona.

en: Could not rename `%s': `%s': %s
pl: Nie można zmienić nazwy "%s": "%s": %s

en: Could not rename '%s' to %s: %s
pl: Nie można zmienić nazwy "%s" na %s: %s

en: Could not open folder: %s: %s
pl: Nie można otworzyć folderu %s: %s

en: Fatal mail parser error near position %ld in folder %s
pl: Poważny błąd składniowy na pozycji %ld w folderze %s

en: Cannot check folder: %s: %s
pl: Nie można sprawdzić folderu: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
pl: Nie można otworzyć tymczasowej skrzynki: %s

en: Could not close source folder %s: %s
pl: Nie można zamknąć folderu źródłowego %s: %s

en: Could not close temp folder: %s
pl: Nie można zamknąć folderu tymczasowego: %s

en: Could not rename folder: %s
pl: Nie można zmienić nazwy folderu: %s

en: Could not store folder: %s
pl: Nie można zapisać folderu: %s

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
pl: Niezgodność folderu z zestawieniem, nawet po synchronizacji

en: Unknown error: %s
pl: Nieznany błąd: %s

en: Error writing to temp mailbox: %s
pl: Błąd przy zapisie do tymczasowej skrzynki: %s

en: Writing to tmp mailbox failed: %s: %s
pl: Nie powiódł się zapis do tymczasowej skrzynki: %s: %s

en: MH append message cancelled
pl: Anulowano dołączenie listu do katalogu MH

en: Cannot append message to mh folder: %s: %s
pl: Nie można dołączyć listu do folderu mh: %s: %s

en: Could not create folder `%s': %s
pl: Nie można utworzyć folderu "%s": %s

en: Cannot get folder `%s': not a directory.
pl: Nie można pobrać folderu "%s": nie jest katalogiem.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
pl: Nie można otworzyć ścieżki katalogu MH: %s: %s

en: Spool `%s' cannot be opened: %s
pl: Nie można otworzyć kolejki "%s": %s

en: Spool `%s' is not a regular file or directory
pl: Kolejka "%s" nie jest zwykłym plikiem lub katalogiem

en: Folder `%s/%s' does not exist.
pl: Folder "%s/%s" nie istnieje.

en: Could not open folder `%s':
    %s
pl: Nie można otworzyć folderu "%s":
    %s

en: Folder `%s' does not exist.
pl: Folder "%s" nie istnieje.

en: Could not create folder `%s':
    %s
pl: Nie można utworzyć folderu "%s":
    %s

en: `%s' is not a mailbox file.
pl: "%s" nie jest plikiem skrzynki.

en: Store does not support an INBOX
pl: Miejsce przechowywania nie obsługuje folderu INBOX

en: Spool mail file %s
pl: Plik %s z kolejką listów

en: Spool folder tree %s
pl: Drzewo folderów kolejek %s

en: Spool folders cannot be renamed
pl: Nie można zmieniać nazw folderów kolejek

en: Spool folders cannot be deleted
pl: Nie można usuwać folderów kolejek

en: Could not sync temporary folder %s: %s
pl: Nie można zsynchronizować folderu tymczasowego %s: %s

en: Could not sync spool folder %s: %s
pl: Nie można zsynchronizować folderu kolejki %s: %s

en: Could not sync spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in `%s'
pl: Nie można zsynchronizować folderu kolejki %s: %s
    Folder może być uszkodzony, zapisano kopię w "%s"

en: Internal error: uid in invalid format: %s
pl: Błąd wewnętrzny: uid w niepoporawnej postaci: %s

en: Posting failed: %s
pl: Wysłanie nie powiodło się: %s

en: You cannot post NNTP messages while working offline!
pl: Nie można wysyłać wiadomości NNTP podczas pracy bez podłączenia!

en: You cannot copy messages from a NNTP folder!
pl: Nie można kopiować wiadomości z folderu NNTP!

en: Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
pl: Wyświetlanie folderów w krótkiej notacji (np. c.o.linux zamiast comp.os.linux)

en: In the subscription dialog, show relative folder names
pl: Wyświetlanie względnych nazw folderów w oknie subskrypcji

en: USENET news
pl: Nowiny USENET

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
pl: To jest dostawca pozwalający na odczyt i wysyłanie na grupy nowin USENET.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
pl: Przy tej opcji uwierzytelnianie na serwerze NNTP będzie przeprowadzane z użyciem hasła w postaci czystego tekstu.

en: Could not read greeting from %s: %s
pl: Nie można odczytać powitania z %s: %s

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
pl: Serwer NNTP %s zwrócił kod błędu %d: %s

en: USENET News via %s
pl: Nowiny USENET za pośrednictwem %s

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
pl: Błąd przy pobieraniu grup dyskusyjnych:
    
    %s

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
pl: Nie można subskrybować tej grupy:
    
    Nie ma takiej grupy. Wybrany element jest prawdopodobnie folderem nadrzędnym.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
pl: Nie można odsubskrybować tej grupy:
    
    Grupa nie istnieje!

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
pl: Nie można utworzyć folderu w magazynie nowin: zamiast tego zasubskrybuj grupę.

en: You cannot rename a folder in a News store.
pl: Nie można usunąć folderu z magazynie nowin.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
pl: Nie można usunąć folderu w magazynie nowin: zamiast tego odsubskrybuj grupę.

en: Authentication requested but no username provided
pl: Wymagane uwierzytelnienie ale nie podano nazwy użytkownika

en: Please enter the NNTP password for %s@%s
pl: Podaj hasło NNTP dla %s@%s

en: Cannot authenticate to server: %s
pl: Nie można uwierzytelnić na serwerze: %s

en: NNTP Command failed: %s
pl: Nie powiodło się polecenie NNTP: %s

en: Not connected.
pl: Brak połączenia.

en: No such folder: %s
pl: Folder nie istnieje: %s

en: %s: Scanning new messages
pl: %s: Wyszukiwanie nowych listów

en: Unexpected server response from xover: %s
pl: Nieoczekiwana odpowiedź serwera od xover: %s

en: Unexpected server response from head: %s
pl: Nieoczekiwana odpowiedź serwera z początku: %s

en: Use cancel
pl: Anulowane przez użytkownika

en: Operation failed: %s
pl: Operacja nie powiodła się: %s

en: Retrieving POP summary
pl: Pobieranie zestawienia POP

en: Cannot get POP summary: %s
pl: Nie można pobrać zestawienia POP: %s

en: Expunging deleted messages
pl: Oczyszczanie z usuniętych listów

en: No message with uid %s
pl: Brak listu o wartości uid %s

note: Sigh, most of the crap in this function is so that the cancel button returns the proper exception code.  Sigh.
en: Retrieving POP message %d
pl: Pobieranie %d. listu z serwera POP

en: Unknown reason
pl: Nieznana przyczyna

en: Leave messages on server
pl: Pozostawianie listów na serwerze

en: Delete after %s day(s)
pl: Usuwanie po %s dniach

en: Disable support for all POP3 extensions
pl: Bez obsługi jakichkolwiek rozszerzeń POP3

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
pl: Łączenie się i pobieranie poczty z serwerów POP.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
pl: Przy tej opcji uwierzytelnianie na serwerze POP będzie przeprowadzane z użyciem hasła w postaci czystego tekstu. Wiele serwerów POP obsługuje tylko tę opcję.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
pl: Przy tej opcji uwierzytelnianie na serwerze POP będzie przeprowadzane przy użyciu protokołu APOP. Może on nie funkcjonować dla wszystkich użytkowników, nawet, jeśli serwer teoretycznie obsługuje protokół.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
pl: Nie można odczytać poprawnego przywitania z serwera POP %s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem POP %s w trybie bezpiecznym: %s

en: STLS not supported
pl: STLS nie jest obsługiwane

en: Could not connect to POP server %s
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem POP %s

en: Unable to connect to POP server %s: No support for requested authentication mechanism.
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem POP %s: Brak obsługi wymaganego mechanizmu uwierzytelniania.

en: SASL `%s' Login failed for POP server %s: %s
pl: Nie powiodło się logowanie SASL "%s" na serwerze POP %s: %s

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
pl: Nie można zalogować się na serwerze POP %s: błąd na poziomie protokołu SASL

en: Failed to authenticate on POP server %s: %s
pl: Nie można przeprowadzić uwierzytelnienia na serwerze POP %s: %s

en: %sPlease enter the POP password for %s on host %s
pl: %sPodaj hasło POP dla %s na serwerze %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password: %s
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem POP %s.
    Wystąpił błąd przy wysyłaniu hasła: %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username: %s
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem POP %s.
    Wystąpił błąd przy wysyłaniu nazwy użytkownika: %s

en: No such folder `%s'.
pl: Folder "%s" nie istnieje.

en: For delivering mail by passing it to the "sendmail" program on the local system.
pl: Wysyłanie poczty poprzez przekazywanie jej działającemu lokalnie programowi "sendmail".

en: Could not parse recipient list
pl: Nie można odczytać listy odbiorców

en: Could not create pipe to sendmail: %s: mail not sent
pl: Nie można utworzyć potoku do programu sendmail: %s: nie wysłano poczty

en: Could not fork sendmail: %s: mail not sent
pl: Nie można utworzyć procesu dla programu sendmail: %s: nie wysłano poczty

en: Could not send message: %s
pl: Nie można wysłać listu: %s

en: sendmail exited with signal %s: mail not sent.
pl: Program sendmail został przerwany przez sygnał %s: nie wysłano poczty.

en: Could not execute %s: mail not sent.
pl: Nie można wykonać %s: nie wysłano poczty.

en: sendmail exited with status %d: mail not sent.
pl: Program sendmail został zakończony z kodem stanu %d: nie wysłano poczty.

en: Mail delivery via the sendmail program
pl: Wysyłanie listów za pomocą programu sendmail

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
pl: Wysyłanie poczty poprzez łączenie się ze zdalnym serwerem pocztowym przy użyciu SMTP.

en: Syntax error, command unrecognized
pl: Błąd składniowy. Nie rozpoznano polecenia.

en: Syntax error in parameters or arguments
pl: Błąd składniowy wśród parametrów lub argumentów

en: Command not implemented
pl: Niezaimplementowane polecenie

en: Command parameter not implemented
pl: Niezaimplementowany parametr polecenia

en: System status, or system help reply
pl: Stan systemu lub odpowiedź z pomocą systemową

en: Help message
pl: Komunikat pomocy

en: Service ready
pl: Usługa gotowa

en: Service closing transmission channel
pl: Usługa zamyka kanał transmisyjny

en: Service not available, closing transmission channel
pl: Usługa nie jest dostępna, zamykanie kanału transmisyjnego

en: Requested mail action okay, completed
pl: Pomyślnie wykonano żądaną operację na liście

en: User not local; will forward to <forward-path>
pl: Użytkownik nie jest lokalny; przesłanie do <forward-path>

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
pl: Nie wykonano żądanej operacji na liście: skrzynka jest niedostępna

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
pl: Nie wykonano żądanej operacji: skrzynka jest niedostępna

en: Requested action aborted: error in processing
pl: Przerwano żądaną czynność: błąd przy przetwarzaniu

en: User not local; please try <forward-path>
pl: Użytkownik nie jest lokalny; spróbuj <forward-path>

en: Requested action not taken: insufficient system storage
pl: Nie wykonano żądanej operacji: brak miejsca w miejscu przechowywania listów

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
pl: Przerwano żądaną czynność: przekroczony wykorzystany rozmiar

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
pl: Nie wykonano żądanej operacji: niedozwolona nazwa skrzynki

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
pl: Rozpocznij wprowadzanie listu; zakończ poprzez <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
pl: Transakcja nie powiodła się

en: A password transition is needed
pl: Potrzebna jest zmiana hasła

en: Authentication mechanism is too weak
pl: Mechanizm uwierzytelniania jest zbyt słaby

en: Encryption required for requested authentication mechanism
pl: Żądany mechanizm uwierzytelniający wymaga szyfrowania

en: Temporary authentication failure
pl: Chwilowe niepowodzenie przy uwierzytelnianiu

en: Welcome response error
pl: Błędna odpowiedź na powitanie

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem SMTP %s w trybie bezpiecznym: %s

en: STARTTLS command failed: %s
pl: Nie powiodło się polecenie STARTTLS: %s

en: STARTTLS command failed
pl: Nie powiodło się polecenie STARTTLS

en: SMTP server %s does not support requested authentication type %s.
pl: Serwer SMTP %s nie obsługuje wymaganego typu uwierzytelniania %s.

en: %sPlease enter the SMTP password for %s on host %s
pl: %sPodaj hasło SMTP dla %s na serwerze %s

en: Unable to authenticate to SMTP server.
    %s
pl: Nie można dokonać uwierzytelnienia na serwerze SMTP.
    %s

en: SMTP server %s
pl: Serwer SMTP %s

en: SMTP mail delivery via %s
pl: Wysyłanie listów za pomocą SMTP poprzez %s

en: Cannot send message: service not connected.
pl: Nie można wysłać listu: brak połączenia z usługą.

en: Cannot send message: sender address not valid.
pl: Nie można wysłać listu: niepoprawny adres nadawcy.

en: Sending message
pl: Wysyłanie listu

en: Cannot send message: no recipients defined.
pl: Nie można wysłać listu: nie podano odbiorców

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
pl: Nie można wysłać listu: przynajmniej jeden z odbiorców jest niepoprawny

en: SMTP Greeting
pl: Powitanie SMTP

en: HELO command failed: %s
pl: Nie powiodło się polecenie HELO: %s

en: HELO command failed
pl: Nie powiodło się polecenie HELO

en: SMTP Authentication
pl: Uwierzytelnianie SMTP

en: Error creating SASL authentication object.
pl: Błąd przy tworzeniu obiektu uwierzytelniającego SASL.

en: AUTH command failed: %s
pl: Nie powiodło się polecenie AUTH: %s

en: AUTH command failed
pl: Nie powiodło się polecenie AUTH

en: Bad authentication response from server.
pl: Niepoprawna odpowiedź serwera na uwierzytelnienie.

en: MAIL FROM command failed: %s: mail not sent
pl: Nie powiodło się polecenie: %s: nie wysłano poczty

en: MAIL FROM command failed
pl: Nie powiodło się polecenie MAIL FROM

en: RCPT TO command failed: %s: mail not sent
pl: Nie powiodło się polecenie RCPT TO: %s: nie wysłano poczty

en: RCPT TO <%s> failed
pl: Nie powiodło się wykonanie RCPT TO <%s>

en: DATA command failed: %s: mail not sent
pl: Nie powiodło się polecenie DATA: %s: nie wysłano poczty

note: we should have gotten instructions on how to use the DATA command: * 354 Enter mail, end with "." on a line by itself
en: DATA command failed
pl: Nie powiodło się polecenie DATA

en: RSET command failed: %s
pl: Nie powiodło się polecenie RSET: %s

en: RSET command failed
pl: Nie powiodło się polecenie RSET

en: QUIT command failed: %s
pl: Nie powiodło się polecenie QUIT: %s

en: QUIT command failed
pl: Nie powiodło się polecenie QUIT

en: Business
pl: Służbowe

en: Competition
pl: Współzawodnictwo

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Gifts
pl: Prezenty

en: Goals/Objectives
pl: Cele

en: Holiday
pl: Dzień wolny

en: Holiday Cards
pl: Kartki świąteczne

en: Hot Contacts
pl: Ważne kontakty

en: Ideas
pl: Pomysły

en: International
pl: Międzynarodowe

en: Key Customer
pl: Kluczowy klient

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Personal
pl: Osobiste

en: Phone Calls
pl: Rozmowy telefoniczne

en: Status
pl: Stan

en: Strategies
pl: Strategie

en: Suppliers
pl: Dostawcy

en: Time & Expenses
pl: Czas i wydatki

en: Waiting
pl: Oczekiwanie

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
pl: %a %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
pl: %a %d/%m/%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
pl: %a %d/%m/%Y %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
pl: %a %d/%m/%Y %H:%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
pl: %a %d/%m/%Y %I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
pl: %a %d/%m/%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
pl: %a %d/%m/%Y

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
pl: %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
pl: %d/%m/%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
pl: %d/%m/%Y %I:%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
pl: %d/%m/%Y %H:%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
pl: %d/%m/%Y %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
pl: %d/%m/%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
pl: %d/%m/%Y

en: Accessing LDAP Server anonymously
pl: Anonimowy dostęp do serwera LDAP

en: Failed to authenticate.
pl: Nie można dokonać uwierzytelnienia.

en: There is already a category '%s' in the configuration. Please use another name
pl: Istnieje już kategoria "%s" w konfiguracji. Użyj innej nazwy

en: Category
pl: Kategoria

en: Category Icon
pl: Ikona kategorii

en: Category Properties
pl: Właściwości kategorii

en: Category _Color
pl: _Kolor kategorii

en: Category _Icon
pl: _Ikona kategorii

en: Category _Name
pl: _Nazwa kategorii

en: Item(s) belong to these _categories:
pl: Element(y) przynależą do następujących _kategorii:

en: _Available Categories:
pl: _Dostępne kategorie:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: categories
pl: kategorie

en: Select Contacts from Address Book
pl: Wybór kontaktów z książki adresowej

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Remove
pl: _Usuń

en: <b>Show Contacts</b>
pl: <b>Wyświetlanie kontaktów</b>

en: <b>_Contacts</b>
pl: <b>_Kontakty</b>

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: Address _Book:
pl: Książka a_dresowa:

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Search
pl: Wyszukiwnie

en: _Search:
pl: _Wyszukiwnie:

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
pl: _Modyfikuj %s

en: _Remember this password
pl: _Zapamiętanie hasła

en: _Remember this password for the remainder of this session
pl: _Zapamiętanie tego hasła na czas bieżącej sesji

note: prepare the dialog
en: Select destination
pl: Wybierz miejsce docelowe

en: _Destination
pl: Miejsce _docelowe

en: Enter password for %s
pl: Wprowadź hasło dla %s

en: Enter password
pl: Wprowadź hasło

note: i18n: These are Outlook's words for the default roles in the folder permissions dialog.
en: Owner
pl: Właściciel

en: Publishing Editor
pl: Redaktor wydania

en: Editor
pl: Redaktor

en: Publishing Author
pl: Autor wydania

en: Author
pl: Autor

en: Non-editing Author
pl: Autor bez modyfikacji

en: Reviewer
pl: Recenzent

en: Contributor
pl: Współpracownik

en: None
pl: Brak

en: Custom
pl: Inny

en: Select User
pl: Wybór użytkownika

en: Addressbook...
pl: Książka adresowa...

en: Generic error
pl: Ogólny błąd

en: A folder with the same name already exists
pl: Folder o tej samej nazwie już istnieje

en: The specified folder type is not valid
pl: Rodzaj podanego folderu jest nieprawidłowy

en: I/O error
pl: Błąd We/Wy

en: Not enough space to create the folder
pl: Zbyt mało miejsca na utworzenie folderu

en: The folder is not empty
pl: Folder nie jest pusty

en: The specified folder was not found
pl: Nie znaleziono podanego folderu

en: Function not implemented in this storage
pl: Funkcja nie jest zaimplementowana na tym magazynie

en: Operation not supported
pl: Operacja nie jest obsługiwana

en: The specified type is not supported in this storage
pl: Podany rodzaj nie jest obsługiwany na tym magazynie

en: The specified folder cannot be modified or removed
pl: Podany folder nie może być modyfikowany lub usunięty

en: Cannot make a folder a child of one of its descendants
pl: Nie można uczynić folderu własnym potomkiem

en: Cannot create a folder with that name
pl: Nie można utworzyć folderu o tej nazwie

en: This operation cannot be performed in off-line mode
pl: Operacja nie może zostać wykonana w trybie bez podłączenia

note: i18n: This is the title of an "other user's folders" hierarchy. Eg, "John Doe's Folders".
en: %s's Folders
pl: Foldery użytkownika %s

en: Personal Folders
pl: Foldery osobiste

en: Favorite Public Folders
pl: Ulubione publiczne foldery

note: i18n: Outlookism
en: All Public Folders
pl: Wszystkie publiczne foldery

note: i18n: Outlookism
en: Global Address List
pl: Globalna lista adresowa

en: Deleted Items
pl: Elementy usunięte

en: Drafts
pl: Szkice

en: Journal
pl: Dziennik

en: Notes
pl: Notatnik

en: Outbox
pl: Wychodzące

en: Sent Items
pl: Elementy wysłane

en: Tasks
pl: Zadania

en: Invalid connection
pl: Błędne połączenie

en: Invalid response from server
pl: Błędna odpowiedź z serwera

en: No response from the server
pl: Brak odpowiedzi z serwera

en: Bad parameter
pl: Zły parametr

en: Evolution Addressbook file backend
pl: Wsparcie plikowe książki adresowej Evolution

en: Evolution Calendar file and webcal backend
pl: Wsparcie plikowe i sieciowe kalendarza Evolution

en: Evolution Data Server interface check service
pl: Usługa kontroli interfejsu serwera danych Evolution

en: Evolution Data Server logging service
pl: Usługa dziennika serwera danych Evolution

note: dialog display isn't working out
en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
pl: Wystąpiło wielokrotne naruszenie ochrony pamięci; nie można wyświetlić komunikatu błędu
